Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Telefónica aast op samenwerking met KPN

04 mei 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

De notering aan de Amsterdamse effectenbeurs van KPN Mobile, die voor deze week op de agenda stond, is op de valreep uitgesteld. KPN gaf hiervoor als reden dat er gesprekken gaande zijn met het Spaanse telecombedrijf Telefónica over vergaande samenwerking.

Ook zegt KPN gesprekken te voeren met andere operators. Die informatie is belangrijk voor de toekomstige aandeelhouders en kan van invloed zijn op de in het prospectus vermelde informatie. Omdat de onderhandelingen nog gaande zijn kon KPN geen aanvullend commentaar geven.
Het is niet waarschijnlijk dat Telefónica KPN overneemt. Tijdens een aandeelhoudersvergadering vorige week verklaarde Paul Smits, voorzitter van de raad van bestuur, nadrukkelijk dat KPN acquisities wil doen en samenwerkingsverbanden gaat opzetten. Hij sluit echter uit dat KPN wordt overgenomen door een andere partij. "Lering trekkend uit Unisource willen we zelf de leiding in handen houden." Een fusie behoort wel tot de mogelijkheden. Overigens meldt The Financial Times ook het Japanse NTT Docomo als mogelijke fusiepartner.

Pikant

Het is pikant dat KPN met Telefónica in gesprek is, omdat juist deze Spaanse operator KPN in 1996 de rug toekeerde door uit het Unisource-consortium te stappen. Telefónica wilde met MCI en British Telecom (BT) aan het concurrerende Concert deelnemen, maar door de aankoop van MCI door Worldcom mislukte dat plan. BT werd een concurrent van Telefónica, maar de Spanjaarden gingen later wel samenwerken met MCI Worldcom. Nu is KPN dus weer in beeld gekomen.
Naast de voor de hand liggende schaalgrootte zou inhoud voor mobiele Internetdiensten een belangrijke reden kunnen zijn een alliantie te sluiten. KPN is hard op zoek naar aantrekkelijke diensten voor zijn Internet- en mobiele Internet-activiteiten (Umts), en heeft daarom al samenwerkingsverbanden gesloten met onder meer Disney, SBS, NOB en ANP. Samenwerking met Telefónica zou daar het entertainmentbedrijf Endemol aan toevoegen, dat Telefónica voor 5,5 miljard euro wil kopen. KPN zelf was ook geïnteresseerd in Endemol, maar viste door het hoge Spaanse bod achter het net.
 
Umts live
KPN Mobile zal in de toekomst zijn inkomsten moeten halen uit Umts. Vooruitlopend op de aanstaande veiling van Umts-frequenties, deze zomer, hebben KPN Research en Nokia in Leidschendam de eerste werkende Umts-testverbinding opgezet. In opdracht van KPN Mobile werkt KPN Research aan bruikbare toepassingen voor deze technologie. Op de demonstratie draaiden onder meer breedband draadloos Internet, een videoconference-toepasssing en streaming video (doorlopende beelden die draadloos doorkomen van een server).
Umts of 3G (derde generatie mobiele communicatie) is de technologie die het huidige GSM moet opvolgen. GSM heeft een bandbreedte van 9,6 kilobit per seconde, en de opgevoerde GSM-variant Gprs kan 64 Kbit per seconde aan. Het volledig nieuwe Umts verzendt spraak, maar vooral data, met een snelheid van 2 Mb per seconde. Dit maakt voor het eerst goede mobiele Internet- en video-toepassingen mogelijk. KPN verwacht in 2002 te beginnen met de commerciële introductie van Umts.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    KPN

    Altijd beschikbare zorg-IT (KPN, IT&Care onderdeel van HumanTotalCare)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Van handmatig naar intelligent: AI‑automatisering bij NIBC
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Software Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Erasmus MC - Datahub

    Intensive care familiegesprekken begrijpelijk voor iedereen
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs