Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vacaturesite moet gemeenten ‘internet op trekken’

11 mei 2000 - 22:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Door gemeenten via een commerciële website aan nieuw personeel te helpen, wil RGB the Change Company dit deel van de Nederlandse overheden op het Internet krijgen. Op eigen initiatief ontwikkelde het pr-bureau een website met vacatures, aan te leveren vanuit alle gemeenten.

Melden gemeenten zich aan, dan krijgen ze van het bedrijf software waarmee de vacatures op de sites beheerd kunnen worden. "We willen hiermee de gemeenten het Internet op trekken. Gemeenten zijn bijna niet te vinden op het Internet. Toch is het noodzakelijk dat ze meegaan met de Internetstroom", verklaart woordvoerder Eric van Bourgonje.
Het gebrek aan moderne technieken maakt volgens RGB het zoeken naar personeel duurder dan nodig. Tegelijkertijd kost het gemeenten steeds meer moeite nieuwe medewerkers aan te trekken. "Tweederde van de gemeente kampt momenteel al met moeilijk vervulbare vacatures."
Van Bourgonje is daarnaast niet te spreken over de bestaande websites voor gemeenten, zoals de intra- en Internetsites van Gemnet en de Internetsites van Gemeenteweb en Webdam. "Met alle respect, maar met die interfaces kom je niet goed voor de dag. Voor het werven van personeel werkt dat niet."

Niet aan de orde

Voorzitter John Heins van Gemeenteweb ziet de dienst van RGB niet als een bedreiging. Ook zijn platform is bedoeld om gemeenten op Internet te krijgen, maar hij wil in hoofdzaak de kennis en mogelijkheden van webtechnologie voor het verlenen van diensten en communicatie verspreiden. Een site speciaal voor vacatures is nog niet aan de orde. "Wat RGB doet is prima." Gemeenteweb brengt nu honderd gemeenten bij elkaar.
Het andere grote netwerk van gemeenten, Gemnet, is voor het publiek grotendeels gesloten. Dit initiatief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en de Bank Nederlandse Gemeenten mag inmiddels ruim 80 procent van de gemeenten tot zijn klantenkring rekenen. In Nederland beschikken nu 178 gemeenten over een eigen presentatie op het Internet.
De bèta-versie van de RGB site gemeentebanen is sinds begin mei te zien. Tijd om met alle gemeente contact te krijgen had het bedrijf nog niet. Totnogtoe reageerden de gemeenten Alkmaar, Schagen en Bergen. Op drie vacatures voor burgemeesters na, die RGB van het ministerie van Binnenlandse Zaken kreeg, bevat de site nog geen banen.  GH

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Van handmatig naar intelligent: AI‑automatisering bij NIBC
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Software Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Erasmus MC - Datahub

    Intensive care familiegesprekken begrijpelijk voor iedereen
    Pijl naar rechts icoon

    ServiceNow

    ServiceNow
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Hoe Noord-Korea westerse it-bedrijven op industriële schaal infiltreert

    Carrière

    ASML kleurt tevredenheidsonderzoek bij: personeel woedend

    Software & Development

    Kort: Neergeschoten Iraniër werkt bij politie‑ict, Java 26 ziet licht (en meer)

    Carrière

    Spoelstra spreekt: Vlotte babbel

    Carrière

    Ai jaagt sol­li­ci­ta­ties door het dak

    Carrière

    Reorganisatie ASML resulteert in vertrouwenscrisis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs