Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Anti-virusbranche verdient aan eigen falen

14 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Leveranciers van anti-virusprogrammatuur blijken niet goed in staat te zijn bekende gevaren af te vangen. Naast lijsten met bekende virussen vertrouwen virusscanners ook op heuristische technologie die virussen detecteert op eigenschappen als softwarecode en gedrag.

Het recente Iloveyou was samengesteld uit bestaande virus-code, maar is niet onderschept.
Het Scandinavische Norman Data Defense Systems, onder meer eigenaar van de Thunderbyte-virusscanner, had al snel een tegengif. De anti-virusleverancier had efficiënt gebruik gemaakt van het feit dat de Iloveyou-besmetting was begonnen op de Filippijnen en zich met de tijd verspreidde naar het Westen. Ook het Britse Sophos hoorde bij de eerste drie bedrijven die met een medicijn kwamen. Verder was Symantec er vlot bij.
Het verspreidingspatroon van de nep-liefdesmail gaf Amerikaanse bedrijven, zowel potentiële slachtoffers als anti-virusleveranciers, zeker twaalf uur de tijd om zich voor te bereiden. Grote producenten van virusscanners, zoals Network Associates en Symantec, hebben wereldwijd crisiscentra die zich storten op het ontwikkelen van tegengif zodra nieuwe virussen opduiken. Die centra zijn bedoeld om de verspreiding van virussen als Melissa en Iloveyou het hoofd te bieden. Toch bleek dit niet afdoende om grote klappen bij het Amerikaanse bedrijfsleven te voorkomen.
Sophos heeft nu een internationaal virus-uitwisselingsinitiatief opgezet voor de anti-virusindustrie. Symantec en Network Associates willen geen lid van Revs (rapid exchange of virus samples) worden. Voor deze bedrijven weegt de concurrentiestrijd kennelijk zwaarder; kennis delen, hoe miniem ook, willen ze niet.
Beveiligingsexperts vinden het opmerkelijk dat Iloveyou niet direct is herkend. Deze plaag maakt namelijk gebruik van enkele gedocumenteerde beveiligingsgaten in Windows en email-programma’s als Outlook en Eudora. Bovendien is hij opgebouwd uit brokken van andere, reeds gedefinieerde virussen.
De bekendste daarvan is het email-virus Melissa, dat vorig jaar de wereld overspoelde. Dit virus richtte op de besmette computers geen kwaad aan, maar stuurde zichzelf door naar alle email-adressen in het adressenbestand van Microsofts Outlook. Dat veroorzaakte een dusdanig zwaar email-verkeer dat complete mailsystemen plat gingen. Toch is het min of meer afgeleide Iloveyou onder de radar van anti-virussoftware door gevlogen.

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Overheid investeert fors in digitale transformatie

    Bluesky X
    Data & AI

    Kort: Mobiel netwerk VodafoneZiggo vernieuwd, dislikes voor Bluesky (en meer)

    veiligheid ai onderwijs
    Onderwijs

    Tech als kans, veiligheid als voorwaarde in onderwijs

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs