Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nieuwe Amdahl-telg richt zich op San’s

28 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Amdahl maakt zich op voor een nieuwe rol in de markt voor San’s (storage area network). De onlangs gevormde software-divisie van het bedrijf gaat zich toeleggen op een rol als onafhankelijke softwareververkoper en wil in die hoedanigheid een plaats in de wereldwijde ‘San-top vijf’ bereiken in 2003.

Amdahl, onderdeel van het Fujitsu-concern, neemt deze stap om de forse concurrentie in deze markt de baas te kunnen. Directeur Steven Murphy verwacht dat het nieuwe bedrijf concurrenten als Compaq aan kan door zeer ‘schaalbare, open en gestandaardiseerde programmatuur’ voor San’s aan te bieden.
De nieuwe Amdahl-divisie zal volgens Murphy gaan optreden als een zeer zelfstandig bedrijf. "We zijn vrij om met welke klant, waar dan ook in de wereld te praten", aldus Murphy. Een beursgang is volgens hem een mogelijkheid om die zelfstandigheid te bestendigen.
Waarnemers rekenen erop dat realisatie van de doelstellingen de Amdahl-dochter zwaar zal vallen. Compaq en EMC vernieuwen hun aanbod in hoog tempo en voortdurend, IBM en Dell komen met hun producten steeds beter op een aanvaardbaar niveau.
Murphy voorziet op korte termijn nieuwe versies van de bestaande Amdahl-applicaties en storage management software. De vernieuwingen zullen vooral bestaan uit ‘open capabilities’ op bestaande producten als TDMF Storage Management, Sunrise Storage Application Recovery Management en En View Service Level Management. Deze producten krijgen nieuwe modules en andere toevoegingen ter vergroting van de mogelijkheden. Ook de schaalbaarheid zal op een hoger plan gebracht worden, tot duizenden gebruikers verbonden aan het netwerk.
Verder staan er bij de nieuwe Amdahl-dochter samenwerkingsverbanden op de rol met, tot dusver niet nader geduide leveranciers. Het Amdahl-bedrijf verwacht tevens een integratie met ondernemingsmanagementsystemen als Open View van Hewlett-Packard.
Voor komend jaar mikt Murphy op een groei naar een plaats in de top tien. "Ons doel is marktaandeel te vergroten en opnieuw omzetgroei te bereiken in de traditionele opslagmarkten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs