Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk » Threat Detection » Malware

Aanklacht ‘Iloveyou’-verspreider ingediend

29 juni 2000 - 22:00ActueelMalware
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

De 23-jarige Filippino Onel de Guzman is gisteren officieel in staat van beschuldiging gesteld wegens de verspreiding van het Iloveyou virus dat begin mei werelwijd paniek zaaide.

Een aanklacht tegen De Guzman was nog een hele puzzel, omdat de Filippijnse wet niets bevat over computercriminaliteit. Vorige week is dat in alle haast strafbaar gesteld, maar het is uiteraard niet mogelijk om de student informatica daarvan met terugwerkende kracht te beschuldigen.
Juristen van het Nationale Bureau of Investigation (NBI) houden het nu op aanklachten wegens diefstal en overtreding van een wet die fraude met creditcards strafbaar stelt. Dat kan de student van het AMA Computer College in de hoofdstad Manilla overigens op 20 jaar cel komen te staan.
De Guzman heeft tot nu alleen toegegeven dat hij wellicht per ongeluk het virus heeft losgelaten, maar heeft geweigerd te zeggen of hij het virus ook heeft ontwikkeld. De Guzman maakte deel uit van een groep studenten die onder meer afstudeerprojecten voor andere studenten uitvoerde. De Guzman zelf haalde zijn examen niet, omdat zijn docenten zijn afstudeerproject (een programma om Internetwachtwoorden te stelen) verwierpen. De Guzman zou uit woede daarover het virus, dat onder meer wachtwoorden steelt, hebben losgelaten. Via AMA-docenten die de overeenkomst tussen het afstudeerproject van De Guzman en het virus zagen, kwam de politie op zijn spoor.
Volgens het NBI is op het stelen van wachtwoorden ook de beschuldiging van diefstal gebaseerd. Door het stelen zou De Guzman illegaal in het bezit zijn gekomen en gebruik hebben gemaakt van wachtwoorden, en dat is strafbaar in het creditcard-artikel in de Filipijnse wet. Het Openbaar Ministerie moet nu besluiten of het daadwerkelijk tot vervolging van De Guzman overgaat.
 

Meer over

Malware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Kort: Mkb blijft doelwit van cyberaanvallers, Databricks groeit 80 procent (en meer)

    Chinese vlaggen
    Malware

    Chinese Brickstorm spionagemalware ontdekt op Windows-systemen

    Artist's impresson malware [Afbeelding GrandeDuc/Shutterstock]
    Malware

    WithSecure opent museum van ‘slechte-softwarekunst’

    auto fabriek
    Malware

    Ai-implementatie: niet alleen voor techreuzen, ook voor maakindustrie

    Lek kwetsbaarheid vulnerability
    Malware

    Duizenden systemen besmet door lek in Cisco IOS-XE

    Malware

    Ajax selecteert Acronis en Dustin voor cyberdefensie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs