Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nuchter

13 juli 2000 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
Mark Plekker
Mark Plekker

De veiling van oude rommel van de Amerikaanse rock-groep Kiss was onlangs een doorslaand succes: een vaatje nepbloed bracht duizenden guldens op. Het veilen van Justin en Quincy, de voetbalschoenen die Kluivert het afgelopen EK droeg, leverde net vijfhonderd gulden op, ongeveer twee keer de winkelprijs. Het is tekenend voor de Nederlandse nuchterheid dat het veilen van eigendommen van beroemdheden op een mislukking uitloopt.

Het lijkt erop dat het met de veiling van Umts-frequenties ook die kant uitgaat. Niet alleen door de nuchterheid van de Nederlandse belbedrijven, maar vooral door fouten van de overheid. Het leek allemaal zo simpel. De veiling van vijf licenties voor mobiele telefonie onder dertien bedrijven in het Verenigd Koninkrijk leverde immers 85 miljard gulden op. Minister Zalm rekende op een vergelijkbaar enthousiasme onder de bieders. De Nederlandse markt vormt ongeveer een kwart van de UK; dus de Nederlandse staatsruif kan rekenen op ruim 20 miljard gulden. Mooi niet dus.
Aanvankelijk komen acht gegadigden in aanmerking. Zes blijven er over, waarvan er een bij voorbaat kansloos is. Duidelijk is in ieder geval dat de telecombedrijven de geldbeluste Nederlandse overheid te slim zijn afgeweest. Zij hebben lering getrokken uit de Britse veiling. De Nederlandse overheid heeft zich onterecht rijkgerekend. Dat is ontnuchterend.
Geldbelustheid lijkt ook de verklaring voor diverse fouten die de overheid heeft gemaakt. In het Verenigd Koninkrijk kregen diverse economen anderhalf jaar de tijd om alle scenario’s voor het verloop van de veiling zorgvuldig te analyseren. In Nederland kreeg Arthur Schram, hoogleraar experimentele economie tien dagen de tijd voor een advies over de biedregels. Pijnlijk detail hierbij is dat Schram zijn advies baseerde op vijftien deelnemers. Negen stoelen bleven onbezet. De echte bieders zitten nu eerste rang.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs