Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AEX breekt zijn eigen emissierecord

27 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Over het eerste halfjaar hebben bedrijven via emissies op de AEX ruim 20 miljard gulden opgehaald. In 1999 werd in totaal 15 miljard gulden opgehaald.

Bij het afgelopen halfjaar zitten onder meer de rampzalige beursgang van World Online, die ex-ceo Nina Brink en de haren 5,4 miljard opleverden. Wie denkt dat de klad er daarna inzat met de op het laatst afgeblazen beursintroducties van Chello, DSB, Datelnet en KPN Mobile heeft het mis. Internet-investeerder Newconomy ging wel succesvol naar de beurs. In het buitenland deden Wanadoo, Letsbuyit en T-Online goede zaken. Toch werd het meeste geld opgehaald door vervolgemissies van de grote jongens. Ahold wist probleemloos 5,3 miljard gulden uit de markt te halen. Philips verkocht het grootste deel van zijn aandelen Asml via herplaatsing ook voor 5,3 miljard gulden. Verder waren vervolgemissies van Pinkroccade, Besi, Versatel, VNU en Wegener tezamen goed voor 4 miljard gulden. Komende Nederlandse beursgangen ofwel ipo (initial public offering) dit najaar zijn onder meer KPN Mobile en KPN. De laatste komt eind dit jaar met de grootste vervolgemissie aller tijden, waarbij het bedrijf naar schatting zo’n 11 miljard gulden uit de markt wil halen. Een converteerbare obligatielening behoort tot de mogelijkheden. Bij de vorige vervolgemissie haalde KPN 7 miljard uit de markt. Tegelijkertijd zal de overheid 10 procent van haar 43 procent aandelenpakket van de hand doen. Eind volgend jaar zal de regering haar KPN-pakket volledig hebben verkocht. Andere vervolgemissies kunnen komen van VNU om overnames te kunnen financieren. Onlangs kocht VNU het Amerikaanse uitgeef- en evenementen organisatiebedrijf Miller-Freeman en de Europese tijdschriften van Ziff-Davis. Verder wil het zijn Internet-activiteiten apart naar de beurs brengen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs