Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Arthur Andersen óók in zee met Microsoft

17 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

In navolging van zijn inmiddels zelfstandige zuster Andersen Consulting richt internationaal adviesbureau Arthur Andersen een joint venture met Microsoft.

Behalve die twee bedrijven zal ook IBM deel uitmaken van de joint venture, die volgende week officieel zal worden gepresenteerd. Het nieuwe bedrijf zal IT-diensten gaan bieden aan beginnende bedrijven en gespecialiseerde bedrijfstakken, zoals de gezondheidszorg.
Met de oprichting van de joint venture onderstreept Arthur Andersen zijn strategie om verder te groeien in de IT-dienstenbranche. Die strategie was de aanleiding tot de begin augustus definitief geworden scheiding tussen Andersen Consulting en Arthur Andersen. Bij een reorganisatie in 1989 werden Andersen Consulting en Arthur Andersen opgezet als twee volledig onafhankelijk opererende bedrijfsonderdelen, met ieder hun eigen, strikt gescheiden dienstenpakket. Arthur Andersen zou zich bezighouden met fiscale adviezen, accountancy en audit-diensten. Andersen Consulting zou zich richten op de markt van management- en technologische advisering.
Volgens Andersen Consulting (AC) zou Arthur Andersen (AA) zich echter niet aan de afspraken zou houden. Zo was AA inmiddels actief geworden op terreinen als technologie-integratie, strategische bedrijfsplanning en bedrijfstransformatie. Op al die terreinen gold AC als marktleider.
De Internationale Kamer van Koophandel (ICC) bepaalde vorige maand dat Andersen Consulting op eigen kracht verder mag, zonder verplichtingen aan Arthur Andersen. Het enige dat Andersen Consulting moest inleveren was zijn naam.
In maart richtten Andersen Consulting en Microsoft samen voor een miljard dollar een joint venture op die Internet- en adviesdiensten moet gaan leveren aan bedrijven, gebaseerd op Microsofts Windows 2000-besturingssyteem. Het nieuwe bedrijf kreeg de naam Avenade. Microsoft steekt bijna 400 miljoen dollar in Avenade en levert daarnaast ontwikkelondersteuning. Andersen Consulting, waarvan Avenade in feite deel uitmaakt, levert de training en andere adviesdiensten.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    Girotel: bakermat van het thuisbankieren

    Innovatie & Transformatie

    Kort Cybercriminelen deden zich voor als Odido-ict’ers, Bravinci lid van de Caribbean Datacenter Association (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Quantum dwingt it-leiders nu al tot actie

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Data & AI

    Kort: Microsoft test energiezuinige kabels voor datacenters, NBIP versterkt bestuur (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact: Elastic democratiseert Search AI en agentic AI in enterprise-omgevingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs