Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Jorritsma wil voor 2002 uit Twinning stappen

25 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Tania Veldkamp
Tania Veldkamp

Minister Jorritsma is van mening dat de overheid gezien de marktontwikkelingen Twinning eerder dan gepland moet vervreemden.

Naar aanleiding van de ‘vervroegde’ evaluatie van Twinning heeft Jorritsma de Tweede Kamer een brief gestuurd waarin zij tot deze conclusie komt. Sinds de oprichting van Twinning in 1998 zijn de ontwikkelingen in de markt zeer snel gegaan. Daardoor is de evaluatie van Twinning een jaar eerder uitgevoerd dan oorspronkelijk gepland.
De evaluatie bestond uit twee delen: een strategisch onderzoek naar de beleidsdoelstellingen van Twinning en een algemene interne operationele evaluatie. De evaluatie is uitgevoerd door de bureaus Booz Allen & Hamilton en Kpmg Nolan Norton.
Het eerste bureau concludeert dat Twinning een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de groei van het aantal ict-starters in Nederland. Twinning heeft een sterk kwaliteitsimago en een vooraanstaande positie in de markt. Er komen echter steeds meer ‘incubators’ met min of meer vergelijkbare bedrijfsmodellen. Zolang de overheid de enige aandeelhouder in Twinning is kan dit de concurrentiepositie belemmeren.
Booz Allen & Hamilton adviseert twee mogelijke toekomstscenario’s waarin de overheid geheel of gedeeltelijk terugtreedt. Het eerste scenario behelst verkoop als ‘state of the art incubator’. Daarbij wordt Twinning verkocht zoals het nu is. Het alternatief is het ‘market-mover’-scenario, waarin strategische investeerders het aandeel van de overheid overnemen.
Kpmg Nolan Norton heeft de operationele evaluatie uitgevoerd. Dit bureau constateert dat Twinning de operationele doelstellingen grosso modo heeft gerealiseerd. Operationeel gezien zijn echter niet alle aannames uit 1998 uitgekomen. In het licht van de turbulente markt zijn deze resultaten niet verbazingwekkend. Voortdurende aanpassingen zijn daarom noodzakelijk. Ook in de interne audit constateert Kpmg tekortkomingen. Naar aanleiding daarvan heeft het bureau een aantal aanbevelingen gedaan.
Jorritsma stelt dat Twinning erin is geslaagd een succesvolle bijdrage te leveren aan de ontstane marktdynamiek. Daarmee is de belangrijkste doelstelling bereikt. Binnen de huidige marktverhoudingen zal het overheidsbelang in Twinning steeds meer spanning opleveren met de doelstellingen. Daarom concludeert zij dat de overheid Twinning eerder dan aanvankelijk werd aangenomen moet vervreemden. Zij wil dat doen op een wijze die recht doet aan de strategische aanbevelingen van Booz Allen & Hamilton, de huidige marktdynamiek en de financiële belangen van de Staat als aandeelhouder. Het streven is naar volledige vervreemding voor eind 2001.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs