Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Visionair Benhamou treedt een stapje terug

02 oktober 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De ceo van 3Com, Eric Benhamou, verruilt per 1 januari 2001 zijn positie als directeur voor die van chairman. Zijn opvolger is Bruce Claflin die nu coo is.

Een half jaar geleden is bij 3Com een vergaande reorganisatie doorgevoerd. Daarbij vielen 3000 ontslagen wereldwijd. In de Benelux kregen 40 mensen een andere baan aangeboden.De verzelfstandiging van koekoeksjong Palm Computer was wel het belangrijkste onderdeel. Voorts heeft 3Com onderkend op netwerkgebied de strijd met giganten als Cisco en Nortel niet aan te kunnen. Het heeft toen besloten geen geld meer te stoppen die wedstrijd. De onderneming richt zich meer en meer op het verzinnen van oplossingen voor het midden- en kleinbedrijf en de Soho-markt. Een dergelijke aanpak vergt een ander leiderschap dan Benhamou de afgelopen tien jaar heeft uitgeoefend. De overdracht van de scepter is dan ook geen merkwaardige actie.
Daar komt bij dat tien jaar meedraaien op topniveau in de ICT-wereld al als een bijzondere prestatie valt aan te merken. "Deze verandering komt op het juiste moment, is gebaseerd op de juiste argumenten en betreft de juiste persoon", licht Benhamou toe. "We hebben een radicale, strategische ommezwaai afgerond en zijn daarmee beland in een nieuwe fase van groei. Het lijdt geen twijfel dat Bruce Claflin de juiste persoon is om de positieve lijn op te pakken en uit te werken."
Claflin is twee jaar geleden bij 3Com komen werken en speelde een sleutelrol in de verandering die het bedrijf de afgelopen tijd heeft doorgemaakt. Claflin werkte daarvoor bij Digital Equipment Corporation en IBM.
Benhamou blijft als voorzitter van de raad van bestuur nauw betrokken bij de onderneming. Hij gaat samenwerken met Claflin als het gaat om bedrijfsstrategie, technologische ontwikkeling en de positie van 3Com binnen de maatschappij. De bestuursraad van het bedrijf heeft zelfs een speciale technologiecommissie ingesteld om het belang ervan te onderstrepen. Uiteraard onder voorzitterschap van Benhamou.
Directeur Bert van der Zwan van 3Com-Benelux kenschetst Benhamou als een "aardige, intelligente vent". Als positieve punten noemt hij op: visionair, toch met beide benen op de grond, goed strateeg en een aardig mens. Negatief noemt hij de geringe bemoeienis van Benhamou met de dagelijkse gang van zaken. Vandaar dat twee jaar geleden Claflin is aangesteld als president en coo om de operationele zaken te behartigen. Over Claflin zegt Van der Zwan dat deze een dynamische persoonlijkheid is. "Iemand die dingen kan laten gebeuren en zelf trouwens niet te beroerd is om ook de handen uit de mouwen te steken. Als het nodig is aan klanten een presentatie te geven, dan komt hij over naar Nederland."
Van der Zwan vergelijkt de 3Com-constructie met die van Microsoft waar Bill Gates en Steve Ballmer ‘visie’ en ‘operatie’ hebben verdeeld.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: groeigeld voor Conpend en Basetime, Odin koopt Assyst (en meer)

    OpinieData & AI

    Agentic ai is geen buzzwoord, het is een gamechanger

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs