Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ahold breidt on-line winkel in VS uit

03 november 2000 - 14:00ActueelCloud & InfrastructuurAhold Delhaize
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – De vijf miljoen klanten van Aholds Amerikaanse supermarktketen Giant Food in Washington en Baltimore kunnen vanaf 7 november online winkelen.

De boodschappen worden thuisbezorgd door Peapod, de belangrijkste Internet-kruidenier van Amerika waarin Ahold een meerderheidsbelang heeft.
Giant Food is Aholds supermarktketen in Maryland en Virginia met 176 winkels en een jaaromzet van circa 4,5 miljard dollar (12 miljard gulden). Ahold USA is de grootste aanbieder van eten en drinken langs de gehele Amerikaanse oostkust.
De verkiezingsdag op 7 november is als eerste bezorgdag niet toevallig gekozen. "Veel klanten gaan op die dag stemmen", aldus woordvoerder Barry Scher van Giant Food in Washington, "en als ze dan geen tijd hebben om te winkelen, dan kunnen ze via http://www.giantfood.com boodschappen doen".
Ahold breidt het online winkelen, inclusief thuisbezorging, snel verder uit langs de Amerikaanse oostkust. Peapod heeft inmiddels al een succesvolle thuisbezorg service in Boston, waar de onderneming samenwerkt met Aholds supermarktketen Stop & Shop. De service is recent ook in het zuiden van de staat Connecticut geïntroduceerd.
In andere delen van de wereld breidt Ahold eveneens het Internet-winkelen uit. Aholds Argentijnse supermarktketen Disco heeft ruime ervaring in Buenos Aires en ook in Scandinavië en Thailand kunnen klanten van Ahold online winkelen. Wereldwijd zal Ahold dit jaar voor circa 250 miljoen euro (550 miljoen gulden) via Internet verkopen. Naar verwachting zal dit toenemen tot ongeveer een miljard euro (2,2 miljard gulden) in 2002.
In alle gevallen betaalt de klant de kosten voor thuisbezorging en is het assortiment producten beperkter dan in de winkels. Ook in Nederland kunnen klanten online bestellen. Bij de bezorging gaat er nogal eens wat mis: verkeerde producten worden geleverd, ze zijn niet vers of de klant moet lang wachten voordat de wagen voor zijn huis stopt.
 
Sjaak Smakman
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter Google in Winschoten geopend

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw datacenter Digital Realty in Schiphol, KKR stapt in Techone (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister Karremans schort ingreep bij Nexperia op

    admin luie hacker
    Security & Awareness

    Kort: Luie hacker start met ‘admin’, ai-platform voor notarissen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs