Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Nasdaq in teken onzekerheid verkiezingen

07 november 2000 - 23:00ActueelIT Strategy & Governance
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De technologiebeurs Nasdaq sloot in afwachting van de uitslag van de Amerikaanse verkiezingen met 0,42 punt licht lager op 3415,79 punten.

Uit eerdere opiniepeilingen op de Nasdaq bleek een voorkeur voor de Texaanse gouverneur Bush, omdat hij het volgens insiders beter voor zou hebben met de technologiefondsen dan zijn democratische tegenhanger Al Gore. De verkiezing van de republikein zou onder andere positieve gevolgen kunnen hebben voor de positie van Microsoft in zijn juridische strijd met de Amerikaanse overheid. Maar na de eerder geclaimde verkiezingsoverwinning door Bush, is het inmiddels onzeker of hij ook daadwerkelijk voor de komende vier jaar het Witte Huis zal betreden. Vanwege de uiterst minieme verschillen in de uitslag zal er in sommige staten (met name Florida) wellicht een hertelling van de stemmen plaatsvinden.
De dag voor de Amerikaanse verkiezingen werd gekenmerkt door aarzelende beleggers en investeerders, die in afwachting van de verkiezingsuitslag hun kruit droog hielden. De meest in het oog springende resultaten kwamen van Cisco. De netwerkleverancier overtrof de verwachtingen van analisten met een groei van de kwartaalomzet met 66 procent vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar geleden. Daar stond tegenover dat de orders van telecommunicatieproviders slechts met 10 procent stegen. Cisco werd dan ook niet volop beloond voor zijn resultaten, ook al omdat beleggers en investeerders nog steeds onzeker blijven over de groeiperspectieven van de gehele technologiesector. Het aandeel Cisco moest in de ochtend 2,13 dollar inleveren, maar herstelde zich enigszins tegen het slot, om uiteindelijk te eindigen op 56,75 dollar.
In de slipstream van Cisco daalden ook de aandelen van andere netwerkleveranciers, zoals Juniper Networks en Sycamore Networks. Bovendien zorgde de mededeling van Cisco dat het een grotere voorraad communicatie-chips in huis heeft dan verwacht, voor een terugval van aandelen als PMC-Sierra (-17 procent), Broadcom (-19 procent) en Vitesse Semiconductor (-9,3 procent). De gehele halfgeleidersector moest overigens inleveren, maar daar stond tegenover dat zowel de Internet-, telecom- en computeraandelen het goed deden. Zowel Microsoft, Hewlett-Packard als IBM noteerden een plus en datzelfde gold voor Dell, dat in afwachting van zijn kwartaalresultaten 1,06 dollar hoger sloot op 32,56 dollar.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Soevereine kritische cloud van Atos, nieuwe securitychip van Intel en Fortinet (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Ai ontsnapt uit sandbox: OpenAI meldt ongezien cy­be­rin­ci­dent

    Large Language Models

    Mistral vlijt zich nog meer tegen Microsoft aan

    IT Strategy & Governance

    Datasoevereiniteit of data-nihilisme?

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs