Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Inter-Kennis vecht voor Internet in Afrika

24 november 2000 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – Op de HCC dagen, het computerevenement in Nederland, maakt het ideele ICT-bedrijf Inter-Kennis zijn debuut. Het bedrijf wil Afrikanen op internet helpen.

Het bedrijf wil zo het ’verloren continent’ een duwtje in de rug te geven. De onderneming detacheert net als andere bedrijven IT-specialisten, maar 10 procent van de gemaakte uren wordt geïnvesteerd in internetprojecten in Afrika. Het ideologische IT-bedrijf rekent op veel animo bij zowel opdrachtgevers als IT-specialisten.
Opdrachtgevers betalen marktconforme tarieven voor Inter-Kennis specialisten en kunnen zich via de onderneming afficheren met actieve deelname aan de ontwikkeling van internet in Afrika. Goed voor het imago van maatschappelijk bewust bedrijf. Werknemers wisselen hun werkzaamheden voor Nederlandse bedrijven af met werk aan internetprojecten in Afrika.
De ontwikkelingslanden, zo heeft de VN al meermalen vastgesteld, hebben namelijk een enorme achterstand op het gebied van informatietechnologie. De oorzaken zijn analfabetisme, te weinig telefoonaansluitingen en een gebrek aan computers. Het gevolg: een groeiende digitale kennis kloof tussen arme en rijke landen.
Willen Derde Wereldlanden een rol van betekenis gaan spelen in de wereldeconomie, dan zullen ze de infrastructuur waarop deze economie tegenwoordig gebaseerd is ook in huis moeten hebben. De VN deed deze zomer een oproep aan de westerse landen om actie te ondernemen.
Inter-Kennis heeft inmiddels in het straatarme West-Afrikaanse Mali in het dorpje Kati een eerste joint-venture. Het doel is een internetcafe op te zetten in het dorp. Bijzonder daarbij is dat de jeugd gratis toegang heeft tijdens bepaalde uren. De officiële opening van deze vestiging is gepland in januari 2001.
Op de HCC dagen hoopt Inter-Kennis de nodige contacten met bedrijven en IT’ers te leggen. Vanaf 24 november zal Inter-Kennis tevens te vinden zijn op http://www.inter-kennis.nl.
 
Sjaak Smakman
 

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: EU steunt superconducting‑quantum, nieuw ai-dataplatform CM.com (en meer)

    Carrière

    ASML wacht pittig gesprek met bonden over reorganisatie

    Data & AI

    Duitse ai-fabriek voor Europese industrie geopend

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025: ‘Laten we soeverein worden’

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructuur

    Liberty Global tekent deal met Google Cloud

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs