Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Linux plannen IBM steeds omvangrijker

04 december 2000 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

GRONINGEN – Groot, groter, grootst. IBM denkt aan Linux en ogenschijnlijk aan weinig anders meer. Met de dag lijken de Linux-plannen van Big Blue serieuzer te worden.

Het begon met een vriendelijke hand op de schouder. Het werd een stevige omhelzing. En nu dreigt IBM Linux dood te gaan knuffelen. De toch al niet bescheiden Linux plannen van het IT-concern worden met de dag groter. De laatste stap: het werken aan het effectief op grote schaal clusteren van Linux configuraties.
Scalability is een toverwoord dat in Silicon Valley vaak te horen is. Het is een terrein waarop Linux nog het een en ander te leren heeft. Ten einde dat doel te bereiken is IBM inmiddels flink aan het dokteren geslagen. Het bedrijf heeft een proef achter de rug met clustersoftware op het Linux-platform aan de Universiteit van New Mexico. De Los Lobos supercomputer, die zich in het High Performance Computing Center van deze universiteit bevindt, bestaat uit een cluster van 256 Netfinity PC servers; een op Intels 733 MHz IA-32 processor gebaseerd systeem dat uiteindelijk een verwerkingspiek moet kunnen bereiken van 375 gigaflops.
Het resultaat dat IBM nastreeft zijn uitgebreidere en betrouwbaardere Linux server en mainframe applicaties, onder andere op het vlak van email en webhosting.
Een initiatief dat met enthousiasme begroet wordt in de gemeenschap. "Projecten die het ons mogelijk zullen maken 100 miljoen mailboxen te onderhouden volgen we met warme interesse," aldus Greg Olson van Sendmail, een bedrijf dat gebruikt maakt van een IBM Linux mainframe en diverse Linux servers. IBM zegsmensen hinten al enige tijd op productaankondigingen op het vlak van Linux mainframe en server-toepassingen, waar het bedrijf de komende maanden mee naar buiten wil treden.
Maar niet alleen IBM tracht het geesteskind van Linus Thorvalds te clusteren. Ook de ’open-source’-gemeenschap zelf is druk doende op dat vlak. De Linux 2.4 kern, die naar verwachting eind deze maand wordt vrijgegeven, zal zogeheten symmetric multiprocessing scalability bevatten tot een maximum van acht machines. Bescheidener dus, dan de plannen van IBM, maar ook al een behoorlijke stap naar schaalvergroting.
 
Auke Hulst
 

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    Security & Awareness

    MWC26: Fraude-explosie dwingt telecomsector tot harde veiligheidsaanpak

    Overheid

    Gemeenten werken aan nieuwe massaovereenkomst met Microsoft

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Einde van de budgetlaptop: geheugen te duur geworden

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Data & AI

    Deloitte bundelt EMEA-activiteiten en investeert fors in ai en soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs