Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Linux plannen IBM steeds omvangrijker

04 december 2000 - 14:00ActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

GRONINGEN – Groot, groter, grootst. IBM denkt aan Linux en ogenschijnlijk aan weinig anders meer. Met de dag lijken de Linux-plannen van Big Blue serieuzer te worden.

Het begon met een vriendelijke hand op de schouder. Het werd een stevige omhelzing. En nu dreigt IBM Linux dood te gaan knuffelen. De toch al niet bescheiden Linux plannen van het IT-concern worden met de dag groter. De laatste stap: het werken aan het effectief op grote schaal clusteren van Linux configuraties.
Scalability is een toverwoord dat in Silicon Valley vaak te horen is. Het is een terrein waarop Linux nog het een en ander te leren heeft. Ten einde dat doel te bereiken is IBM inmiddels flink aan het dokteren geslagen. Het bedrijf heeft een proef achter de rug met clustersoftware op het Linux-platform aan de Universiteit van New Mexico. De Los Lobos supercomputer, die zich in het High Performance Computing Center van deze universiteit bevindt, bestaat uit een cluster van 256 Netfinity PC servers; een op Intels 733 MHz IA-32 processor gebaseerd systeem dat uiteindelijk een verwerkingspiek moet kunnen bereiken van 375 gigaflops.
Het resultaat dat IBM nastreeft zijn uitgebreidere en betrouwbaardere Linux server en mainframe applicaties, onder andere op het vlak van email en webhosting.
Een initiatief dat met enthousiasme begroet wordt in de gemeenschap. "Projecten die het ons mogelijk zullen maken 100 miljoen mailboxen te onderhouden volgen we met warme interesse," aldus Greg Olson van Sendmail, een bedrijf dat gebruikt maakt van een IBM Linux mainframe en diverse Linux servers. IBM zegsmensen hinten al enige tijd op productaankondigingen op het vlak van Linux mainframe en server-toepassingen, waar het bedrijf de komende maanden mee naar buiten wil treden.
Maar niet alleen IBM tracht het geesteskind van Linus Thorvalds te clusteren. Ook de ’open-source’-gemeenschap zelf is druk doende op dat vlak. De Linux 2.4 kern, die naar verwachting eind deze maand wordt vrijgegeven, zal zogeheten symmetric multiprocessing scalability bevatten tot een maximum van acht machines. Bescheidener dus, dan de plannen van IBM, maar ook al een behoorlijke stap naar schaalvergroting.
 
Auke Hulst
 

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Pijl naar rechts icoon

    Awareways

    Van awareness naar gedrag: mensgerichte cyber resilience in de praktijk
    Pijl naar rechts icoon

    Joris Zorg, HOB ICT en Cisco

    Het netwerk als sensor: De digitale transformatie van Joris Zorg (Joris Zorg, HOB ICT en Cisco)
    Pijl naar rechts icoon

    Wuunder

    Van checkout naar impact: Wuunder maakt duurzaam bezorgen de standaard
    Pijl naar rechts icoon

    Philips Medical Systems Nederland B.V.

    SIGNET maakt complexe medische procedures gepersonaliseerd en efficiënter (Philips Medical Systems Nederland B.V., Amsterdam UMC, Brain Science Tools BV, Braincarata BV, LifeTec Group BV, Machnet Medical Robotics BV, Philips Eletronics Nederland B.V., UMC Utrecht, Imeka, Modus Medical Devices Inc., Adas3D Medical SL, Galgo Medical SL en Imricor Medical Systems Inc.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs