Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

VEB: ’Claim WOL is omgekeerde wereld’

29 december 2000 - 14:003 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurVEB
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – Even leek de lucht tussen World Online en de gedupeerde beleggers in diens aandeel zowaar geklaard. Niets is echter minder waar.

Toen WOL-raadsman Van Schilfgaarde tijdens een recente aandeelhoudersvergadering liet doorschemeren dat er toch wel te praten viel over een schadevergoeding voor de gedupeerde WOL-beleggers leek de ergste kou uit de lucht. Directeur De Vries van de Vereniging van Effectenbezitters reageerde echter voorzichtig. Hij wil 220 miljoen voor de ruim 10 duizend boze beleggers die zich bij zijn vereniging hebben gemeld voor een schadevergoeding voor de mislukte beursgang, maar was desondanks voorzichtig positief.
De ontluikende overeenstemming is echter even onverwacht verdwenen als ze leek te komen: World Online liet gisteren weten dat de VEB een claim van 3,5 miljard gulden tegemoet kan zien wanneer deze de eis van 220 miljoen gulden schadevergoeding doorzet. De redenering van WOL is dat de dreigende eisen – overigens niet alleen van de VEB – de koers van de internetprovider verder naar beneden hebben getrokken en bovendien de uiteindelijk deal met Tiscali negatief hebben beinvloed. De Italiaanse internetprovider hield bij zijn bod immers rekening met de mogelijke claims.
De 3,5 miljard gulden die World Online eventueel zal eisen, komt neer op 25 euro per aandeel, hetzelfde bedrag per aandeel dat de VEB voor de gedupeerde beleggers claimt. In het oorspronkelijke bod van Tiscali zouden de beleggers ongeveer 18 euro per aandeel ’terugkrijgen’ van de 43 euro die ze bij de beursintroductie hadden betaald. Dat verschil wil de VEB terug hebben.
VEB-directeur De Vries sprak gisteren van een ’kansloze zaak’. Hij zegt de stap van WOL ook niet te begrijpen. "Het is de omgekeerde wereld. Beleggers hebben veel geld verloren. Het was de slechtste beursgang uit de Nederlandse geschiedenis." De Vries zegt de eis van 25 euro per aandeel gewoon door te zetten wanneer WOL niet met een goede schaderegeling komt.
Het is voor WOL moeilijk om op de eis van de VEB in te gaan, omdat nog meer groepen gedupeerden zich hebben verenigd om schadevergoeding te krijgen. Zij zullen een eventuele tegemoetkoming aan de VEB-beleggers aangrijpen om ook een claim in te dienen. Daarmee komt een schadevergoeding aan de VEB-beleggers WOL uiteindelijk op een veelvoud van 220 miljoen gulden te staan. Dat prangt des te meer omdat Tiscali World Online vooral heeft overgenomen omdat het bedrijf nog zoveel contanten in kas heeft die (nog) niet waren uitgegeven aan overnames sinds de beursgang. Tiscali zelf zit zeer krap bij kas en heeft bovendien flinke koersverliezen moeten incasseren.
 
Sjaak Smakman
 

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs