Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Borland komt met Linux-softwarecomponenten

30 januari 2001 - 23:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Op de Linuxworld Conferentie in New York doet Borland zijn plannen met Linux uit de doeken. Het Kylix-product biedt programmeurs een hulpmiddel bij het ontwikkelen van applicaties voor het Linux-platform.

Kylix heeft eenzelfde op softwarecomponenten gebaseerde opzet als bestaande programmeerhulpmiddelen als Delphi en C++ Builder. Programmeurs kunnen programma-onderdelen voor meerdere doeleinden inzetten. Door dit hergebruik zijn applicaties sneller te bouwen. Het bedrijf komt hiermee met het eerste RAD-systeem (rapid application development) voor het ‘opensource’-besturingssysteem. Borland volgt met Kylix Microsoft en Sun die met hun respectievelijke Com-, en Java-omgevingen al een menigte programmeurs bedienen.
Om adoptie van Kylix onder de ‘opensource’-gemeenschap te versnellen heeft Borland 165 Linux-softwarecomponenten ontwikkeld, die vallen onder deGeneral Public License. Dat wil zeggen dat derden deze software mogen gebruiken en aanpassen mits voor de commercie bedoelde veranderingen teruggegeven worden aan de ‘opensource’-gemeenschap. Onder dezelfde bepalingen is het besturingssysteem Linux tot stand gekomen.
Borland doet er alles aan om de grote schare Windows-programmeurs voor het nieuwe initiatief te interesseren. Het bedrijf is in conclaaf met programmeurs die werken aan het KDE-project en in de Gnome Foundation. Beide initiatieven streven naar een grafischeuser interface voor het Linux-platform. Borland hoopt zo een Windowsachtig raamwerk op te kunnen zetten voor het werken met softwarecomponenten dat vergelijkbaar is met het Com-model van Microsoft.
Ook probeert de van oorsprong Amerikaanse producent van softwarehulpmiddelen meer draagvlak voor Linux te creëren door programmeurs mogelijkheden te bieden om voor meerdere platformen tegelijkertijd applicaties te ontwikkelen. Kylix heeft CLX-functionaliteit(cross platform development) aan boord om vanuit de systeembibliotheek tegelijkertijd applicaties voor het Windows- en voor het Linux-platform te compileren. Volgens Simon Thornhill, vice president en general manager van Borland, hoopt het bedrijf met deze stap de schaarste aan Linux-programma’s uit de wereld te helpen. "Je hebt ontwikkelaars en hulpmiddelen voor het programmeren nodig om applicaties te bouwen en die bevinden zich nu eenmaal op het Windows-platform. Zij zullen zich onmiddellijk op hun gemak voelen als ze Kylix voor Linux gaan gebruiken," is zijn verwachting.
Kylix komt een kritiek moment voor Microsoft, omdat de softwaregigant druk bezig is om zijn diverse programmeerachterban voor zijn uniforme .Net-plannen te winnen. Het nog uit te brengen Visualstudio.net moet Visual Basic, C++ en J++ adepten onderbrengen in één en dezelfde programmeeromgeving. Borland is niet de enige die Windows-programmeurs probeert te interesseren voor Linux. Het Amerikaanse softwarehuis Lineo Corp kwam vorig jaar met een programmeerhulpmiddel voor Linux. Met de Embedix V-Kit van deze onderneming zijn ingebedde Linux-applicaties voor specifieke apparaten te ontwikkelen.
Kylix krijgt een server- en een desktop-uitvoering. De serverversie wordt geleverd met adapters naar databases van Oracle 8i, IBM’s DB2 en Mysql. De dekstop-versie biedt mogelijkheden om GUI’s (grafischeuser interfaces) te ontwikkelen en ondersteunt lokale XML-tabellen. Ook stelt het bedrijf een open versie ter beschikking met adapters voor Mysql.

Meer over

DelphiLinux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs