Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM aast op CMP-licentie van Unisys

30 januari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

IBM en Unisys onderhandelen over een IBM-licentie van Unisys’ CMP multiprocessing servertechnologie.

Zowel IBM als Unisys zwijgen als het graf als het gaat om de geruchten rond een mogelijke‘buy out’ van Unisys door IBM. Sinds het begin van deze week is het aandeel Unisys daardoor met 15 procent gestegen. Maar Unisys heeft al gehint dat de geruchtenmachine waarschijnlijk op volle toeren is gaan draaien door IBM’s plannen om mee te gaan doen aan de club van belangrijkste Intel-serverleveranciers.‘Big Blue’ overweegt daartoe een licentie te nemen op Unisys’ CMP-architectuur.
Op dit moment is IBM nog niet in staat om Intel-servers te leveren die draaien onder Windows 2000 en over meer dan acht processoren beschikken. Enigszins in de buurt komt de Numa-Q-architectuur die IBM via de overname van Sequent in 1999 in handen kreeg. Maar de Numa-Q-machines draaien alleen onder Windows NT 4.0 en dan nog in nauwe samenhang met de Sequent’s PTX Unix variant, nog een ander besturingssysteem dus.
Eerder al kwamen Dell, Compaq, Fujitsu en Hewlett Packard bij Unisys langs voor een CMP-licentie. Daarnaast ontwikkelt Compaq zijn eigen 32-bit Intel-architectuur, maar deze komt naar verwachting niet eerder dan 2002 op de markt. Ook HP werkt koortsachtig aan zijn Superdome multiprocessing servers. Maar voordat die marktklaar zijn heeft HP de CMP-technologie van Unisys hard nodig. Op dit moment kan de CMP-architectuur 32 processoren aan, maar dit aantal zal oplopen naar 64 als de nieuwe McKinley-chip van Intel tegen het einde van dit jaar beschikbaar komt. CMP kan daarnaast acht uiteenlopende versies van zowel Windows als Unixware besturingssystemen draaien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs