Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland binnenkort Linux-portal rijker

13 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Stone IT, een Nederlandse Linux-dienstverlener en wederverkoper van Linux-distributies, gaat de bestaande portal Linuxland.nl uitbouwen.

Volgens initiatiefnemer Daniel Papen zijn Nederlandse consumenten op dit moment verstoken van eenportal speciaal gericht op het open bron besturingssysteem. Op Linuxland.nl treffen bezoekers vanaf 1 maart naast nieuws en gebruikersinformatie ook allerlei producten te koop aan, zo is de bedoeling. "Je ziet dat er in Nederland grote behoefte bestaat aan Linux-gadgets", aldus Papen. "De pinguïn is een belangrijk middel om je als Linux-gebruiker te onderscheiden van Microsoft. We verwachten dan ook de nodige T-shirts, petten en dergelijke te kunnen verkopen. Ook distributies van meerdere leveranciers zijn bij ons straks te koop."
Linuxland is nu nog een onderdeel van Stone IT maar de BV in oprichting moet op termijn los komen te staan van het moederbedrijf. "In maart beginnen we met zijn tweeën. Over drie jaar verwacht ik op een sterkte van minstens tien man personeel te zitten", vervolgt Papen. Linuxland zegt de marketingbestanden van Stone IT en andere databases aan te zullen spreken om consumenten geïnteresseerd in Linux op de komst van deportal te attenderen.
Ook andere bedrijven zien heil in het optuigen van eenportalspeciaal gericht op Linux. Ook Suse, één van de grotere distributeurs van het open bron besturingssysteem, heeft deze week een eigen portalsite ten doop gehouden. Opwww.portal.suse.com moeten Linux-enthousiastelingen vrijwel alles kunnen vinden wat van hun gading is. Het nieuws is niet beperkt tot de eigen distributie, maar er is ook algemeen nieuws over Linux en Linux-toepassingen te vinden. De eigen websitewww.suse.com (ofwww.suse.de voor wie het allemaal liever in het Duits leest) blijft gewoon intact.
Enige tijd terug is Nedplanet de Nederlandstalige linux-siteLinux.nl begonnen. Dit commerciële initiatief is een doorn in het oog van de Nederlandse Linux-gebruikersgroep (Nluug), omdat deze organisatie vindt dat de Linux-domeinnaam aan de gemeenschap toebehoort. In de ogen van de gebruikersgroep is het principieel onjuist om het domein dan ook commercieel uit te baten.

Meer over

Linux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    7 ai hubs
    Data & AI

    7 ai-hubs in Nederland uitgelicht

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Zorg

    Kort: Info Support lanceert cloudplatform zorg, Aizy en Clonable halen geld op (en meer)

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Innovatie & Transformatie

    Stuur cases in en maak kans op een Computable Award!

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs