Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Informatica breidt Europese activiteiten uit

21 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De van oorsprong Amerikaanse onderneming Informatica koopt voormalige distributeurs op om zijn Europese activiteiten uit te breiden.

Na een Zwitserse en Duitse vestiging heeft het bedrijf nu ook in Nederland en België een vestiging geopend. Door de distributeur Syn-t-sys van zijn eigen software voor analyse van elektronische handel op te kopen voor een bedrag van 24 miljoen gulden, hoopt de onderneming de markt hier nog beter te kunnen bewerken.
Directeur en oprichter Gaurav Dhillon verwacht dan ook veel van de Nederlandse markt: "De dynamiek in de financiële wereld en de veelal internationaal opererende bedrijven vormen een aantrekkelijke afzetmarkt voor onze producten. Daarnaast zien we dat de dienstverlening hier goed ontwikkeld is en relatief veel mensen met kennis werken." Chrétien Minke, voorheen commercieel directeur van Syn-t-sys, heeft de post algemeen directeur Informatica Nederland en België voor zijn rekening genomen.
Het bedrijf ondervindt weinig hinder van de afkoelende economie in het thuisland aldus Dhillon. "Onze producten zijn bedoeld om informatie uit systemen voor onder andere elektronische handel te vergaren. De analytische applicaties Powermart en de infrastructuur-software Powercenter zijn toonaangevende producten voor het meten van prestaties op het gebied van e-zakendoen. Daar blijft de vraag onafgebroken hoog naar", aldus de directeur. Ook geeft hij aan dat de activiteiten van zijn bedrijf buiten de VS, waaronder in Europa, uitermate goed presteren.
Belangrijke factor in het succes is dat het bedrijf met zijn specialistische producten een stammenstrijd van bestaande leveranciers voorkomt. "Wij zijn vaak een soort Zwitserland tussen de verschillende technologieleveranciers als Siebel, Oracle en Ariba", vervolgt Dhillon. "Grote bedrijven die op zoek zijn naar een oplossing voor hun informatievoorziening hebben de keuze voor een neutrale partij al snel gemaakt. Daarom zie ik ook IT-afdelingen die hun eigen systeem ontwikkelen en een aantal kleinere partijen als onze enige concurrenten."
Afgezien van het uitbouwen van een wereldwijde organisatie is de onderneming ook druk bezig om zijn producten verder te ontwikkelen. Volgens wel ingelichte bronnen krijgt Powercenter op zeer korte termijn een opwaardering. Ook werkt het bedrijf aan analytische software, waarmee ook het rapportagestuk voor bedrijven te verzorgen is. Nu levert Informatica met name systemen die informatie uit de backoffice-applicaties doorsluist naar rapportagetools geleverd door Business Intelligence-leveranciers.

Meer over

Informatica-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs