Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft geeft broncode Windows 2000 weg

08 maart 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Nico Dikstaal
Nico Dikstaal

Een selecte groep van zo’n 1000 grote professionele klanten krijgt binnenkort toegang tot de broncode van Windows 2000.

Microsoft hoopt de penetratie van het besturingsprogramma zo een zetje in de rug te geven. Blijkbaar heeft het kleine proefproject dat Microsoft vorig jaar in de VS heeft gedaan, het bedrijf ervan overtuigd dat meer openheid de afzet ten goede kan komen. De afdelingen verkoop, klantenservice en consultancy zijn afgelopen week ingelicht over de, voor Microsoft, grote stap, die onderdeel uitmaakt van het nieuwe Enterprise Source Licensing Program.
Voorlopig komen alleen Amerikaanse klanten, die minstens 1500 licenties voor Windows hebben, voor het programma in aanmerking. De gelukkige klanten krijgen 95 procent van de code te zien. Het restant dat geheim blijft, betreft software van derde partijen die in Windows opgenomen is. Ook de codes van Windows XP, dat naar verwachting in de tweede helft van dit jaar gelanceerd wordt, en van de ‘service packs’ voor Windows 2000, zal Microsoft aan de uitverkoren klanten ter beschikking stellen.
Jason Matusow, productmanager van Microsoft, ontkende dat de nieuwe openheid een reactie is op Linux, dat zeer veel succes heeft met zijn open code. Ook al ziet Steve Ballmer, Microsofts hoogste baas, dit jaar Linux als de grootste bedreiging voor zijn onderneming. Microsoft hoopt door de code te verstrekken klanten meer inzicht te verschaffen in onder meer het geheugenbeslag, het samenspel met hun eigen applicaties, en de beveiliging – onder de uitverkoren klanten bevinden zich banken en verzekeringsmaatschappijen.
Matusow zei verder dat het programma wellicht uitgebreid zal worden naar kleine klanten. Maar van harte zal dat niet gebeuren, afgaande op frasen als ‘het is een mogelijkheid’ en ‘op een gecontroleerde manier’. En op de vraag of en wanneer particulieren de code ooit in kunnen zien, kon Matusow helemaal geen antwoord geven.

Meer over

Windows 2000

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs