Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Non-profitorganisaties krijgen ict’ers tegen kostprijs

03 mei 2001 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Ict-dienstverlener Ntnt stelt de komende jaren tientallen automatiseerders tegen kostprijs beschikbaar voor klussen bij non-profit organisaties, vertelt directeur Jan Zoetjes. "We willen iets teruggeven aan de samenleving."

Het klantenbestand van Ntnt bevat nauwelijks ideële instellingen. "Onze verkopers komen ze wel tegen. Maar dergelijke organisaties zitten echter altijd met een budgettair probleem."
Naast het geld ziet de directeur nog een tweede obstakel voor de ict-werkzaamheden bij non-profit organisaties. De non-profit sector oefent geen grote aantrekkingskracht uit op automatiseerders, door gebrek aan afwisseling en carrièremogelijkheden en door de niet-commerciële salarissen.

Arbeidstijd

Behoefte aan professionele automatiseringsdiensten is er wel. Volgens de directeur leeft er onder de vijfhonderd automatiseerders van Ntnt ook de wens om bij non-profit organisaties actief te zijn. Om de non-profit sector wat de prijs betreft te kunnen bedienen, stelt het management 5 procent van de arbeidstijd tegen kostprijs beschikbaar deze sector.
Zoetjes: "Het is niet 100 procent zakelijk gedacht, en tegen die prijs werken drukt natuurlijk negatief op onze resultaten. Desondanks hebben we toch besloten de komende jaren enkele tientallen automatiseerders beschikbaar te stellen." Dit jaar verwacht de directeur zo’n dertig ict’ers fulltime in te zetten in de non-profit sector. Volgend jaar moet dat groeien tot zo’n vijftig medewerkers.
Het bedrijf hoopt dat het initiatief wordt overgenomen door andere bedrijven in de ict-sector. "De branche kan een beter imago gebruiken", vindt Zoetjes. Snel geld, dure auto’s en een absoluut gebrek aan maatschappelijke betrokkenheid overheersen volgens hem. "Maatschappelijk verantwoord ondernemen loont. De medewerkers zijn beter gemotiveerd en het bedrijf kweekt goodwill."
Hij ziet de maatschappelijke betrokkenheid van bedrijven groeien: "We hebben allemaal onze koopwoning. Iedereen gaat vier keer per jaar op vakantie. Tegelijkertijd kijk je om je heen en hoor je over de problemen in bijvoorbeeld de zorgsector, daar waar je ouders terecht gaan komen. Bezinning volgt haast vanzelf."

Karakter

Zoetjes wil nog niet openbaren met welke non-profit bedrijven hij reeds contact heeft. "Denk maar aan een organisatie die zich bezig houdt met de bestrijding van astma, iets als het Rode Kruis en een heleboel kleintjes waar ik nog nooit van gehoord heb."
Het bedrijf geeft de voorkeur aan organisaties met niet controversiële doelen, zoals kanker- of aids-bestrijding. De directeur wil er voor waken zich in te laten met politieke organisaties. "Ik sluit op voorhand geen enkel initiatief uit, maar we zullen best organisaties tegenkomen waaraan we geen diensten willen leveren."
De ict’ers van Ntnt reageren volgens Zoetjes enthousiast op het initiatief. "Het is prettig om goed te doen."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    Michael Teichmann
    AchtergrondCarrière

    Topmanager onderschat digitale dreiging schromelijk

    Fiod
    ActueelCarrière

    FIOD verhoort Rodeo-oprichter Vos

    Klantcontact met ai
    OpinieData & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsCarrière

    Dit vindt de jury van belang bij de categorie MKB van de Computable Awards!

    Happy IT'er
    AchtergrondCarrière

    Detachering krijgt eigen cao: meer zekerheid voor it-professionals

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs