Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Consument betaalt voor Umts-debacle

10 mei 2001 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

HAARLEM- De Opta onderzoekt in hoeverre KPN zijn Nederlandse klanten laat opdraaien voor depeperdure buitenlandse Umts-licenties en overnames.

Volgens Opta-voorzitter Jens Arnbak zullen de dure kredieten ter financiering van de buitenlandse avonturen uitdraaien op prijsverhogingen in Nederland. Arnbak zei gisteren bij de presentatie van het jaarverslag prijsverhogingen voor lokale gesprekken, een monopolie van KPN waarvan vooral particulieren gebruikmaken, niet te accepteren.
De voorzitter verwacht dat KPN de komende maanden met verschillende tariefverhogingen zal komen om zijn zware schuldenlast te kunnen blijven betalen. Maar zeker op de onderdelen waarop KPN in de praktijk nog een monopoliepositie heeft, zoals de lokale gesprekken, zei Arnbak niet akkoord te gaan met prijsverhogingen.
Vorige week maakte KPN bekend voortaan het bellen van de tot nu toe gratis voicemailservice in rekening te brengen. Die prijsmaatregel is door de Opta wel goedgekeurd, volgens Arnbak mede omdat het om nieuwe diensten gaat.
KPN zoekt koortsachtig naar allerlei manieren om de enorme schuld van rond de vijftig miljard gulden af te betalen, die is ontstaan door de overname van het Duitse mobiele belbedrijf E Plus voor veertig miljard gulden (waarvan 23,1 miljard is betaald) en de uitgave van 19,4 miljard aan Umts-licenties, waarvan 14 miljard in Duitsland en 1,6 miljard in Nederland. Alleen E Plus kost KPN 195 miljoen gulden per maand aan rente en afschrijving terwijl het bedrijf vorig jaar slechts 246 miljoen bijdroeg aan de winst.
Mede door de rente- en kapitaallasten maakte KPN vorig jaar 1,4 miljard gulden verlies uit normale bedrijfsvoering. KPN-bestuursvoorzitter Paul Smits verwacht dat de verliezen nog minstens twee jaar aanhouden. Tegelijkertijd wil Smits de schuld afbetalen door de verkoop van bedrijfsonderdelen in binnen – en buitenland. Het afstoten van achtduizend banen in Nederland moet de kosten drukken met 1,5 miljard per jaar.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs