Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Compaq blijft steken in Zweden

20 juni 2001 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Telecomconcern Ericsson besteedt zijn desktopbeheer en helpdesk in West-Europa uit aan EDS. Voor Compaq zijn de druiven zuur: dit bedrijf leek de hoogste ogen te gooien toen het vorig jaar een soortgelijk contract sloot voor Ericsson in Zweden.

Het driejarig contract behelst het overnemen van het beheer van zo’n 25.000 werkplekken in zestien West-Europese landen. Wel betreft het een raamovereenkomst waarbij de afzonderlijke landen nog moeten instemmen met de voorgestelde uitbesteding. In Nederland – met ongeveer 2500 werkplekken – is nog geen beslissing gevallen. Wanneer groen licht wordt gegeven, zal een tiental Ericsson-medewerkers naar EDS moeten overstappen.
In mei vorig jaar sloot Ericsson met Compaq een vijfjarig contract voor het uitbesteden van het desktopinfrastructuur-beheer in Zweden. Dit computerbedrijf dacht vervolgens ook voor het gehele West-Europese contract in aanmerking te komen, maar uiteindelijk viel pas na een jaar de keuze op EDS. IBM viel als gegadigde al snel af.
De betrokken bedrijven willen niet ingaan op details. Volgens ingewijden was het bod van EDS, dat in Australië reeds voor Ericsson werkt, beter. De kans bestaat dat de Amerikaanse ict-dienstverlener op termijn ook het desktop-beheer in Zweden zal overnemen. Ook is EDS in gesprek over het overnemen van het desktop-beheer in de Verenigde Staten.
Het Zweedse telecomconcern streeft naar een grotere standaardisatie in zijn ict-voorzieningen. Door overal in de wereld dezelfde it-structuur in te voeren, wil het de kosten omlaag brengen en sneller vernieuwingen doorvoeren. Bovendien kijkt de telco geregeld welke niet-kernactiviteiten beter uitbesteed kunnen worden, zoals desktopbeheer en de productielijnen van mobiele telefoons die begin dit jaar aan Flextronics en het Taiwanese GVC werden overgedragen.
 
Kijk voor het complete bericht in de Computable van 22 juni.

Meer over

HelpdeskWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs