Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AOL Time Warner rekent op lagere groei

07 januari 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De Amerikaanse media-gigant AOL Time Warner heeft zijn verwachtingen voor dit jaar naar beneden moeten bijstellen.

Bovendien maakte AOL Time Warner bekend dat zijn resultaten over het afgelopen jaar onder de verwachtingen uitkomen. Het mediaconcern gaat uit van een groei van het Ebitda-resultaat (de winst voor afschrijvingen en rente; het concern geeft geen voorspellingen over de nettowinst) van ongeveer 18 procent naar iets minder dan 10 miljard dollar en een omzetgroei van 5 procent naar 38 miljard dollar. Eerder dit jaar rekende AOL Time Warner nog op een toename van het Ebidta-resultaat van tussen de 20 en 30 procent. Het concern kampt onder meer met de aanhoudend slappe (online) advertentiemarkt en een terugvallende groei in het aantal Amerikaanse abonnees.
 
Voor het eerste kwartaal van dit jaar staat nog een afschrijving van 40 tot 60 miljard dollar op het programma vanwege de introductie van nieuwe boekhoudregels rond goodwill. De omvangrijke afschrijving geeft de verminderde waarde weer vanassets in de media-industrie.
 
AOL Time Warner moet tevens flink toeleggen op de aankoop van het belang van het Duitse uitgeversconcern Bertelsmann in AOL Europa. Het mediaconcern legt voor deze deal 6,75 miljard dollar op tafel (een afspraak die op het hoogtepunt van de internethype was vastgelegd), maar op dit moment is het belang moment nog slechts 1 tot 2 miljard dollar waard.
 
Voor 2002 ging AOL Time Warner aanvankelijk nog uit van de groei van het Ebitda-resultaat van rond de 15 tot 20 procent. Maar de mediagigant rekent nu op een toename van 8 tot 12 procent, ervan uitgaande dat de economie dit jaar niet sterk zal groeien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs