Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nokia: Eerste 3g-toestellen op 26 september

11 maart 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Luc Blyaert
Luc Blyaert

Wereldmarktleider Nokia introduceert op 26 september om 12 uur zijn eerste 3g (umts) toestellen.

"Het zal niet om een techno-lancering gaan, maar om een commercieel massaproduct", vertelde Anssi Vanjoki tijdens de CeBIT-persconferentie. Daar introduceerde Nokia ook een reeks nieuwe toestellen, "het begin van een recordaantal nieuwe apparaten dit jaar".
 
Voor het eerst pakt de Finse telco uit met een concrete datum voor zijn 3g-mobieltjes. Als wereldspeler met een marktaandeel van 35 procent, bepaalt het grotendeels de timing van nieuwe diensten. Nokia president Mobile Phones, Matti Alahuhta, gelooft dat er dit jaar een doorbraak komt. "Alle nieuwe technologien zijn klaar. Gprs, hscsd, wap 2.0, mms en straks umts." Hij voegde er later aan toe dat ook Edge voor eind dit jaar voorzien is.
 
Nokia heeft zijn anderhalf jaar oude samenwerking met Real Networks uitgebreid tot een alliantie. Alle op Symbian gebaseerde toestellen zullen ermee uitgerust worden, waaronder de uitgebreide Communicator, de 9210i. Nokia heeft al jaren geleden gekozen voor het Symbian operating platform, de grote concurrent van Microsoft. Opvallend is dat Anssi Vanjoki voor het eerst ook de deur openzet voor andere technologieën.
 
Nokia kondigde na Sony Ericsson ook zijn eerste mms-toestel aan: "Beelden worden de belangrijkste catalysator voor Multimedia Messaging Services (mms)." Alahuhta geeft aan dat tegen eind van dit jaar ongeveer de helft van de Nokia-mobieltjes met mms uitgerust zullen zijn.
 
Als topmodel brengt Nokia begin april de 6310i uit, een triband gsm met de drie wereldfrequenties 900, 1800 en 1900, samen met gprs, hscsd en de mogelijkheid tot de integratie van persoonlijke Java-toepassingen.
 
Voorlopig staat Nokia onder druk van de verminderde vraag naar mobiele toepassingen. Het gaf aan dat in het eerste kwartaal verwacht 3 tot 7 procent minder toestellen te verkopen dan tijdens hetzelfde kwartaal in 2001. Ondanks nieuwe 3g-contracten voor E-Plus (KPN) en T-Mobile International zou de verkoop van Nokia Networks ook met een vierde dalen. Maar het leeuwendaandeel (70 procent) van de Nokia omzet komt van toestellen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs