Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

West-Europese mobiele markt verzadigd

19 juni 2002 - 13:00ActueelWerkplek & Beheer
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

HAARLEM – De groei op de markt voor mobiele telefonieverbindingen in West-Europa is zo goed als tot stilstand gekomen.


Over het eerste kwartaal van dit jaar bedroeg de groei nog slechts 1,3 procent, terwijl dat over dezelfde periode vorig jaar nog 6,5 procent was, zo blijkt uit cijfers van Gartner/Dataquest. Over heel 2001 is de groei in mobiele verbindingen teruggevallen van 57,4 naar 19,5 procent.
 
Gartner constateert dat de markt voor mobiele telefonieverbindingen verzadigd is en rekent over de periode 2002/2006 nog slechts op een toename van 3,1 procent. Op basis van deze prognose zullen operators volgens de it-researcher zo snel mogelijk hun businessmodel moeten aanpassen en zich moeten gaan richten op het aanbieden van services anders dan alleen maar voice.
 
De penetratiegraad binnen West-Europa voor mobiele telefonie bedroeg in het eerste kwartaal van dit jaar 75,2 procent vergeleken met 67 procent over dezelfde periode vorig jaar. Italië (88,9 procent) en Portugal (85,6 procent) spannen de kroon. In deze landen is de het gebruik van prepaid-telefoons eveneens het hoogst.
 
Volgens Gartner moeten de aanbieders zich nu zo snel mogelijk gaan richten op de mogelijkheden van de 3g-markt, maar het it-onderzoeksbureau tekent daarbij aan dat er onder de consumenten een ’moeheid’ dreigt te ontstaan bij het volgen van elke technologische vernieuwing . Daarnaast moeten de aanbieders zelf meer duidelijk verschaffen. "Mms, gprs, 3g, J2Me, er is en te grote variëteit die de klant in verwarring brengt", aldus Nick Jones, vice president van Gartner. "Bovendien bieden de nieuwe technologieën nog niet voldoende toegevoegde waarde die de hoge kosten van deze nieuwe telefoons rechtvaardigen."
 
Marten Dijkstra
 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Linux
    ActueelWerkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    OpinieWerkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft schaft volumekortingen af

    ActueelCarrière

    Forse krimp ict-detachering tweede kwartaal

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs