Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Dell wijkt af van directe verkooplijn

19 augustus 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Computerproducent Dell gaat voor het eerst sinds jaren weer dealers inschakelen voor de verkoop van zijn ‘op maat gemaakte’ personal computers.

De stap betekent een trendbreuk voor Dell dat als eerste pc-producent de ‘dure’ dealers oversloeg en rechtstreeks personal computer ging verkopen aan klanten via de telefoon en het internet. De omvangrijke kostenbesparing die dit gaf leverde de Texaanse computerproducent de toppositie op in de pc-markt.
 
Maar inmiddels zoekt Dell naar andere bronnen van inkomsten. En daarbij wil het concern met name voor de zakelijke markt ook complexere systemen gaan verkopen, waaronder netwerkschakelaars en computers die wat betreft onderdelen en software precies op de maat van het afnemende bedrijf kunnen worden samengesteld. Voor de verkoop van deze zogehetenwhite boxes zet Dell nu een dealernetwerk op.
 
Samen met zijn rivalen HP/Compaq en IBM neemt Dell op dit moment al de helft van de wereldwijde pc-markt voor zijn rekening. Maar de groeikansen zitten met name in de markt voor dewhite boxes,die ondanks de terugval van de pc-markt goed zijn voor 30 procent van de verkopen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    5 reacties op “Dell wijkt af van directe verkooplijn”

    1. del schreef:
      20 augustus 2002 om 13:05

      Het had ook weinig zin om bij dell online te bestellen want het was niet goedkoper en de service niet beter.

      Login om te reageren
    2. Jeroen Galavazi schreef:
      20 augustus 2002 om 15:38

      Ik hoop niet dat we dit massaal gaan doen, Dell heeft de dealers flink wat omzet gekost.

      Login om te reageren
    3. Josep Aratizy schreef:
      21 augustus 2002 om 07:21

      Het betreft hier white boxes, dus geen Dell PC’s. Ze worden gemaakt door Dell maar niet verkocht als Dell ! Iedere deaer of OEM kan er zijn eigen naam op zetten. Wellicht weer een kans voor Tulip om weer met goede producten te komen….. Eindelijk weer eens als dealer de mogelijkheid een product te verkopen als A-merk zonder vast te zitten aan de ‘regels’ van HP en IBM. Ik hoop dat HP en IBM nu wat vriendelijker voor hun klanten (wederverkopers) gaan worden. Josep

      Login om te reageren
    4. peter schreef:
      21 augustus 2002 om 13:38

      Dell komt er nu waarschijnlijk achter dat ze het uiteindelijk niet gaan redden zonder verkoopkanaal. Logisch zo’n stap. Wat betreft de nieuwe partner strategie van IBM ben ik alleen maar positief. Ze zoeken actief contact met resellers en zorgen tegenwoordig voor een goede informatievoorziening. Elke reseller heeft nu 1 aanspreekpunt binnen IBM, waardoor het zaken doen erg makkelijk wordt gemaakt.

      Login om te reageren
    5. Aad schreef:
      22 augustus 2002 om 07:20

      Iets waar ik benieuwd naar ben is hoe ze het hele service en garantie verhaal willen gaan inkleden, op dit moment is de service en garantie afhandeling van Dell uitermate droevig na een jaar word je aan je lot overgelaten en moet je maar nieuw kopen. IBM daarentegen, recentelijk op overgestapt, heeft dit gedeelte erg goed onder controle tegenwoordig. Dit is toch een belangrijk facet voor zo’n commodity product.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs