Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nieuw HP eist eerste slachtoffers

29 augustus 2002 - 11:49AchtergrondInnovatie & Transformatie

De beoogde kostenbesparing bij het nieuwe HP betekent dat de productie van computers naar lagelonenlanden verhuisd wordt. Begin augustus beëindigde HP de samenwerking met computerfabrikant SCI in Heerenveen. Nu sneuvelt ook het contract dat Compaq had met Ingram Micro Frameworks in Rosmalen.

De ‘kleine’ systeembouwers mogen dan verrassend veel orders binnenslepen (zie het artikel op pagina 16 en 17), maar voor de grote computerleveranciers is de concurrentie moordend. ‘Dat komt doordat de systeembouwers op maat geconfigureerde computers assembleren op verzoek van de eindgebruiker,’ aldus een woordvoerder van HP. ‘Bij bulkproductie van grote leveranciers gaat het om makkelijker, sneller en goedkoper.’ Die drie termen lijkt HP in West-Europa niet meer in praktijk te kunnen brengen.
De beslissing om de contracten met de twee lokale productiefaciliteiten op te zeggen werd in Amerika genomen en is het gevolg van kostenbesparingen. Beide fabrieken zullen nog dit jaar gesloten worden. ‘Het officiële statement van HP in deze kwestie luidt dat HP besloten heeft om de productiefaciliteiten in Europa te consolideren,’ aldus de woordvoerder. ‘Dit om de concurrentiepositie van HP te versterken.’ Consolidatie zou betekenen dat de productie voor HP in Europa niet geheel verdwijnt, zij het dat deze grotendeels naar Oost-Europa verhuist. Of HP’s eigen fabriek in Frankrijk ook het slachtoffer zal worden van deze strategie, kon de woordvoerder niet bevestigen.
De productie van HP-computers bij SCI verhuist naar Hongarije, waar de systemen goedkoper geassembleerd kunnen worden. Hiermee volgt het bedrijf concurrent Acer, dat in maart bekend maakte de productielijnen van IMS in Den Bosch en Tilburg op te heffen.
De sluiting van de fabriek in Rosmalen is een direct gevolg van de overname van Compaq door HP. Het nieuwe concern besloot de opdracht tot assemblage van Compaq-pc’s aan Ingram Micro in te trekken. Tachtig procent van de orders in Rosmalen kwam van Compaq. Ingram Micro Frameworks verloor vorig jaar reeds Tulip als opdrachtgever, toen deze leverancier haar assemblage aan het Duitse PGC gunde. Destijds gaf Ingram Micro Frameworks aan uitsluitend ‘grote bundels’ te produceren. Nieuwe opdrachten werden echter niet gevonden, omdat de meeste computerleveranciers de productie naar lagelonenlanden verhuisden.
Bij SCI gaan 400 banen verloren, bij Ingram Micro Frameworks moeten 124 medewerkers omzien naar een nieuwe baan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Gen-ai zet digitale transformatie in de hoogste versnelling 

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    Innovatie & Transformatie

    AcICT: DUO eindelijk op goede weg met systeem bekostiging

    Innovatie & Transformatie

    De nieuwste Computable 100 is verschenen!

    shutterstock_2669638113
    Innovatie & Transformatie

    Computable start traject Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs