Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Imago ict zakt in

19 september 2002 - 22:00AchtergrondCarrière
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

Langzaam lijkt de ict een branche te worden als alle andere. De hypes zijn voorbij, en de in de ogen van de gebruikers traditioneelste spelers domineren de markt. Het negatieve sentiment rond de automatiseringsbranche zorgt er momenteel wel voor dat de slinger doorslaat naar de minkant. Dit blijkt uit het periodieke imago-onderzoek dat Blauw Research gisteren in Rotterdam presenteerde.

De enquête
Het imago-onderzoek van Blauw Research is onderdeel van een permanente Image & performance monitor. Het leeuwendeel van de onderzochte ondernemingen betaalt voor opname in het onderzoek. Alleen de grote spelers worden als ijkpunt standaard opgenomen. Het onderzoek is gedaan in de vorm van een telefonische enquête onder 1200 ict-managers.
 
Een teken aan de wand voor de totale branche is dat de bekendheid van alle organisaties over de hele linie terugloopt. Volgens Rob Luif, business unit manager bij Blauw, heeft dit alles te maken met het uitstellen van koopbeslissingen op automatiseringsgebied. Gebruikers zijn daardoor minder met leveranciers bezig. Opvallend in het onderzoek naar naamsbekendheid is dat dit jaar voor het eerst Compaq hoger scoort dan IBM.
Het oordeel over de ict-markt als geheel is afwachtend, en volgens Luif zelfs negatief afwachtend. "Het moet niet te lang duren voor er wat gebeurt." Het deel van de ict-managers dat positief denkt over de branche neemt ten opzichte van vorig jaar af van 43 tot 29 procent, terwijl het deel dat aangeeft negatief te staan tegenover de branche toeneemt van 16 tot 22 procent.

Hypes voorbij

Het opvallendste resultaat uit het onderzoek is dat de hypes voorbij zijn. De bedrijven die goed scoren zitten overwegend in het traditionele segment dat zich bezighoudt met het in stand houden van de infrastructuur. Cisco en Novell scoren dit jaar het hoogst in waardering. Ook HP, Sun en Dell doen het goed. Opvallend is dat betrouwbaarheid en kwaliteit voor de respondenten meer tellen dan marktleiderschap, dat is voor niemand doorslaggevend in het oordeel.
Bedrijven die het moeten hebben van vernieuwing zitten in moeilijkheden, terwijl de voorkeurspositie van bedrijven die gelieerd waren aan hypes verdampt. De hoogst scorende crm-leverancier, SAP, krijgt bijvoorbeeld niet meer dan 2 procent van de stemmen. Siebel komt niet eens op de lijst voor. Bij asp-leveranciers is het verhaal hetzelfde, met 2 procent voor nummer één, IBM. Voor de hele markt zitten spontane waardering en imago dicht bij elkaar, wat duidt op een volwassen markt zonder uitschieters.
 
Marco van der Hoeven

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Rood stoplicht
    ActueelOverheid

    Geen nieuwe staatssecretaris voor Digitalisering

    ActueelCarrière

    Kort nieuws: Netcompany verhuist naar de Hofstad, meer omzet Besi, Fugaku snelste super (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs