Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intel zet nieuwe P4-variant in mobiele markt

01 oktober 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Intel heeft stilletjes een variant van zijn Pentium 4-processor uitgebracht voor een tussensegment van de markt voor mobiele computers. Deze Pentium 4C verbruikt minder energie dan de desktopuitvoering.

De chip draait op kloksnelheden van 1,4, 1,5 en 1,6 GHz, maar heeft niet alle capaciteiten van de 4M-uitvoering, die speciaal is bedoeld voor laptops. Zo ontbeert de 4C Intels Speedstep-technologie die de kloksnelheid – en daarmee het energieverbruik – van de processor automatisch terugbrengt.
Deze energiebesparing treedt in werking wanneer de computer op de batterij opereert, maar bij de 4M-chip werkt Speedstep ook tussendoor, bijvoorbeeld wanneer een gebruiker simpelweg van het scherm leest.
 
Fabrikanten van notebooks kampen met het feit dat de 4M een stuk duurder is dan de desktop-uitvoering. Sommige leveranciers gebruiken dan ook de reguliere Pentium 4 in hun notebooks, wat echter de batterijduur verkort. Hieronder bevinden zich Gateway, Toshiba en Asus.
 
Intel wil dit uitbannen. Het kondigde bij de onthulling van de 4M, in maart dit jaar, al aan een marketingprogramma op te zetten om de markt te ‘onderwijzen’. Dat omvat zowel eindgebruikers als laptopproducenten, verklaarde de processorfabrikant. Tot op heden blijkt de verkoop van laptops nog te stijgen, in tegenstelling tot die van desktops.
 
Met de 4C springt Intel in het ‘gat’ tussen beide processorlijnen. De processor is echter niet breed aangekondigd zoals het bedrijf normaliter doet. Midden vorige maand zijn nog nieuwe mobiele chips onthuld, waaronder een 4M op 2,2 GHz en ook mobiele Pentium III-varianten met een zeer laag energieverbruik.
 
Computerproducent Hewlett-Packard voert de Pentium 4C nu in enkele van zijn laptopmodellen. Analisten interpreteren de 4C als een tactisch middel om laptopproducenten weg te krijgen van de desktop-Pentium. Volgens Amerikaanse Intel-woordvoerders is de 4C alleen op speciale bestelling verkrijgbaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs