Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oracle en Siebel somber over komend jaar

29 oktober 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Oracle en Siebel zijn somber gestemd over de it-markt voor 2003. Oracle schrapt nog eens 500 banen, met name in Europa. De twee zijn het erover eens dat klanten komend jaar niet meer aan ict besteden dan nu.

Dit lieten directieleden van beide bedrijven gisteren weten in toespraken aan institutionele investeerders op een RBC Capital Markets-conferentie die deze week plaatsvindt in San Francisco. De ict-bestedingen zullen in 2003 op ongeveer hetzelfde, lage niveau liggen als dit jaar, zei financieel vice-president Ken Goldman van Siebel.
 
Financieel directeur Jeff Henley van Oracle windt er ook geen doekjes om: "Een algemeen herstel van de ict-markt lijkt nu verder weg dan het drie maanden geleden nog leek." De databankleverancier boekte in zijn fiscale eerste kwartaal, dat in augustus afliep, een verlies van 10 procent op de omzet. Die lag op 2,03 miljard dollar, vergeleken met 2,27 miljard dollar in dezelfde periode een jaar eerder. De winst zakte van 511 miljoen dollar naar 386 miljoen dollar.
 
Henley voorspelde toen nog een omzetherstel voor de eerste helft van 2003. Nu stelt hij dat de vooruitzichten vaag zijn na Oracle’s tweede kwartaal, dat op 30 november eindigt. De financieel directeur zegt dat ondernemingen in Europa en Azië eenzelfde terughoudendheid betreffende uitgaven krijgen als Amerikaanse bedrijven. Dit raakt Oracle aangezien 46 procent van zijn omzet in het eerste kwartaal van buiten de VS kwam.
 
Siebel doet wel uitspraken over de middellange termijn: "Ik denk dat de ict-bestedingen in wezen vlak blijven", zei Goldman. Hij speculeert dat het wel eens tot 2004 kan duren voordat de markt weer groeit. Siebel rapporteerde deze maand een nettoverlies van 92,1 miljoen dollar voor het derde kwartaal. Dit is het eerste verlies voor het bedrijf sinds 1997.
 
De softwareleverancier heeft in april al 10 procent van zijn personeel ontslagen. Financieel directeur Goldman benadrukte gisteren geen plannen te hebben voor nieuwe ontslagrondes.

Meer over

Oracle-applicaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Siebel-aandeelhouders geven goedkeuring overname

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs