Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Lek boven bij Infoproducts

28 november 2002 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondIT Strategy & Governance
Rik Sanders
Rik Sanders

Infoproducts zakte als onderdeel van papiergroothandel Buhrmann ver weg. Tegenwoordig vaart de computerleverancier onder Britse vlag en zit hij in afgeslankte vorm beter in zijn vel.

Norman Kough, directeur Noord-Europa van Specialist Computer Holdings (SCH) International, was not amused toen hij twee weken geleden in Computable las dat Infoproducts slecht zou draaien. "We zijn juist gezond. Na een paar zware jaren maken we sterk afgeslankt weer winst."
In 2000 kocht het Britse SCH Infoproducts Holding, bestaande uit wederverkoper Infoproducts en distributeur Bestware, van papiergroothandel Buhrmann. De holding uit Bodegraven leed zwaar verlies: voor het boekjaar 2000/2001 was er 20,4 miljoen euro verlies op 388 miljoen euro omzet. Onder leiding van SCH-topman Sir Peter Rigby ging het mes erin. Van de ruim vijfhonderd werknemers drie jaar geleden zijn er nog 280 over. De sanering heeft het bedrijf er weer bovenop geholpen, al liep de omzet terug tot 275 miljoen euro eind maart 2002. Hoe groot de winst is, wil Kough niet zeggen, omdat SCH een particuliere onderneming is (naar eigen zeggen met 2,5 miljard euro omzet de grootste in Europa).
De vraag naar computerproducten zakte als gevolg van de post-millennium-dip in. Nog steeds is de sector in mineur. Kough verwacht het herstel pas in 2004. Hij toont zich daarom tevreden over de prognose dat de omzet in het boekjaar 2002/2003 gelijk blijft. Daarvan nemen Infoproducts en het tegenwoordig geheten ECT Bestware ieder de helft voor hun rekening.

Aanbod per werkplek

Wederverkoper Infoproducts richt zich op de zakelijke markt. Van de omzet komt 70 procent van desktopleveringen. Daarnaast levert de firma zwaardere Sun- en IBM RS/6000-machines, en san-systemen (storage area network) van IBM- en HP/Compaq. De directeur constateert dat zijn bedrijf net op tijd is gereorganiseerd. Naaste concurrent CSS is inmiddels weggevallen. De grootste tegenspelers zijn nog steeds Getronics en Dell en, in mindere mate, de fabrikant-partners zelf, zoals IBM en HP/Compaq.
Volgens Kough werpt de samenwerking met vier systeemintegrators, waaronder Bull, vruchten af. De automatiseerders schakelen bij grote opdrachten Infoproducts in voor het regelen van de werkplekinrichting. "Klanten kunnen tegen een maandelijks bedrag een pc met ondersteunende dienstverlening afnemen. Ze willen graag weten wat de kosten per werkplek zijn." Deze ’tco-aanpak’ past in het streven meer inkomsten uit aanvullende diensten te halen. Dus niet alleen dozen schuiven, maar ook het verzorgen van pc-installaties, verhuizingen, datamigraties, en onderhoud en het opknappen van pc’s voor hergebruik bij klanten. Op dit moment zorgt deze dienstverlening voor 9 procent van de omzet.

 
Rik Sanders

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    IT Strategy & Governance

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    IT Strategy & Governance

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs