Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM staakt komend jaar verkoop OS/2

11 december 2002 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM stopt met ingang van 12 maart 2003 de verkoop van zijn pc-besturingssysteem OS/2. Dit laat het bedrijf weten op zijn website.

OS/2 en een reeks gerelateerde software (http://www.ibmlink.ibm.com/usalets&parms=H_902-274#Program) gaat nu de zogeheten Software Withdrawal-fase in. Na 12 maart 2003 is die programmatuur niet meer direct bij IBM verkrijgbaar (http://www.ibmlink.ibm.com/usalets&parms=H_902-274).
Gebruikers zijn voortaan aangewezen op eventuele voorraden bij geauthoriseerde IBM-wederverkopers. Contracten voor onderhoud en ondersteuning blijven nog verkrijgbaar tot 31 december 2004.
OS/2 is het pc-besturingssysteem dat was bestemd als opvolger voor MS-Dos, door IBM verkocht als PC-Dos. Aanvankelijk was de ontwikkeling van OS/2 een gezamenlijk project van IBM en Microsoft. De eerstgenoemde wou namelijk meer controle over de software dan het had met het van Microsoft in licentie verkochte Dos.
De samenwerking liep echter spaak en ondertussen werkte Microsoft aan zijn eigen grafische besturingssysteem Windows, dat draaide op het eigen Dos. Medio 2000 schroefde IBM zijn OS/2 al enigszins terug; het onthulde plannen om de ondersteuning stapsgewijs af te bouwen (https://www.computable.nl/artikels/buitlan0/i2200r03.htm).
Gebruikers zagen dit niet als teken van een naderend einde, maar als een actie om simpelweg meer munt uit het platform te slaan (https://www.computable.nl/artikels/archief0/d22jb003.htm). Kort hiervoor had IBM namelijk nog nieuwe functionaliteit middels betaalde opwaarderingen aangekondigd (https://www.computable.nl/artikels/archief0/d16br001.htm).
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Oude OS/2-werkstations staan op omvallen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs