Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Belgische politie legt biometrische fototheek aan

24 maart 2003 - 23:00ActueelInnovatie & TransformatiePolitie
Klaar de Groote, Data News
Klaar de Groote, Data News

De Belgische Federale Politie wil in 46 lokale centra een biometrisch fotoarchief installeren. De toepassing voor gezichtsherkenning werd besteld bij Iris.

Het Belgische bedrijf Iris levert software voor automatische formulierlectuur, elektronisch documentenbeheer, gegevensopslag en veeltalige karakterherkenning (OCR). Het bedrijf kreeg van de Federale Politie een bestelling om in 46 bijkomende centra hun toepassing voor een biometrisch fotoarchief te installeren. De installatie van deze toepassing wordt gespreid over verschillende maanden in 2003.
 
Iris heeft eerder al bij de Federale Politie een systeem voor gezichtsherkenning geïnstalleerd met het doel de beelden van verdachten te vergelijken met de foto’s die zijn opgeslagen in de Nationale Gegevensbank (BNG). Doel daarvan is om volgens geklasseerde waarschijnlijkheden overeenkomsten te ontdekken, waardoor de opsporing van verdachte personen gemakkelijker wordt.
 
Door middel van morfologische methodes kan je verschillende individuele kenmerken meten (zoals de geometrie van de ogen, de mond en de neus), zodat een foto van tientallen jaren geleden nog steeds correspondeert met een recente foto van het individu.
 
Blijkbaar is de Federale Politie tevreden met de resultaten behaald door deze toepassing voor biometrische recherche, en werd daarom beslist om de toepassing ook beschikbaar te stellen voor de lokale politie. Iris heeft de opdracht gekregen om deze centra te installeren, zodat alle streken van België uitgerust zijn. Het fotoarchief van de Belgische Federale Politie is een van de grootste biometrische toepassingen in Europa.

Meer over

Biometrie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Uitvinders CCD winnen prestigieuze prijs

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs