Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Governance & Control » Soevereiniteit

Webmasters genoeg

24 april 2003 - 22:00AchtergrondSoevereiniteit
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Het is gedaan met de vraag naar webmasters en ict’ers die internetdatabases inrichten en beheren. Dit blijkt uit de aantallen personeelsadvertenties de afgelopen twee jaar in elf vakbladen en vijf landelijke en acht regionale dagbladen.

Vooral in het voor- en najaar van 2001 hadden bedrijven nog veel behoefte aan internetdatabase-bouwers en -beheerders. Van de ongeveer tweehonderd advertenties die gemiddeld per week werden geteld, vroeg in het tweede en derde kwartaal ruim 10 procent om deze categorie ict’ers. De vraag naar webmasters (bouwers en -beheerders van websites) maakte alleen in het voorjaar van 2001 ook 10 procent uit van de totale vraag naar ict’ers.
Sinds 2002 zijn er nauwelijks meer personeelsadvertenties voor deze categorieën. In dat jaar bijvoorbeeld telden we er gemiddeld zo’n vier per week, op gemiddeld ruim zeventig ict-personeelsadvertenties. De daling is daardoor iets sterker dan de gemiddelde afname.

Breed opgeleid

Ondanks de daling in aantallen advertenties blijft de opleiding voor webmaster populair. Dit stelt Dirk van der Mark, directeur van Dirksen opleidingen. "Onze opleiding doet het goed."
Een goede webmaster moet breed opgeleid zijn, aldus Van der Mark. Volgens hem moet zo’n automatiseerder voldoende afweten van Java en asp (active server pages), de weg kennen in een Linux-systeem, zowel Microsofts webserver IIS als de open source webserver Apache kunnen configureren en databases weten te integreren in een website. "En uiteraard begrijpt hij xml." De opleiding duurt dan ook een jaar, aldus Van der Mark.
De afgelopen twee jaar daalde de behoefte aan databasebeheerders eveneens. Voor dit type ict’er is er echter minder reden tot paniek want de daling houdt gelijke tred met de totale afname van ict-personeelsadvertenties. In heel 2001 telden we in deze categorie per week 22 advertenties (ruim 10 procent van de totale vraag naar automatiseerders). Vorig jaar waren er gemiddeld elf advertenties per week (ruim 15 procent van de totale vraag).
Ook hier geldt volgens Van der Mark dat een ict’er met alleen een cursusje of twee geen databasebeheerder wordt. "Een goede databasebeheerder hoeft nooit bang te zijn voor zijn baan. Daar blijft altijd vraag naar."< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    Soevereiniteit

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Soevereiniteit

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    Soevereiniteit

    Opensource: ideaal voorbij de wer­ke­lijk­heid van soe­ve­rei­ni­teit en support

    Soevereiniteit

    Cyberagentschappen Five Eyes roepen op tot actie tegen ai-dreigingen

    De overstap deel 6
    Soevereiniteit

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs