Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Lange adem voor radiochips

08 mei 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De technologie om met radiochips producten door de waardeketen te volgen, heeft een lange adem nodig. De chips en leesapparatuur zijn nog te duur voor massaal gebruik in consumptiegoederen. Ook registratieproblemen maken grootschalig gebruik op korte termijn onwaarschijnlijk.

  
Een oog op het schap registreert het wegnemen van een product, waarna het erp-systeem een seintje krijgt om de voorraad aan te vullen vanuit het magazijn.
IBM meldt dat het voor de internationale supermarktketen Metro in een Duits filiaal bij Duisburg de implementatie van radiochiptechnologie begeleidt. Producten in de winkel zijn voorzien van een chip, waarmee ze van het magazijn tot het verlaten van de winkel te volgen zijn. De grootste toegevoegde waarde is verbetering van de logistiek in winkels. Een oog op het schap registreert het wegnemen van een product, waarna het erp-systeem een seintje krijgt om het aan te vullen. Het systeem houdt de voorraad op het schap en de houdbaarheid van producten continu in de gaten. IBM’s webdienstenplatform Websphere zorgt voor het doorsluizen van de mutaties in de winkel naar het achterliggende planningsysteem.
 
Kwaad daglicht
Philips kreeg in maart veel publiciteit toen het meldde dat het Italiaanse kledingconcern Benetton Rfid-technologie van het concern in zijn vervoercontainers en kleren zou gebruiken om zijn logistiek proces te stroomlijnen. Inmiddels is het klimaat rond Rfid-technologie omgeslagen. Amerikaanse consumentenorganisaties protesteerden tegen de verregaande inbreuk op de privacy die deze technologie mogelijk zou maken. Naar hun mening is Rfid in staat om het gebruik van producten tot op persoonsniveau te controleren. Daarom vormt het een te grote inbreuk op de privacy. Bang voor een boycot en de negatieve publiciteit beu heeft Benetton besloten om het gebruik van Rfid op de lange baan te schuiven.

Kip en ei

Volgens Hendrik Stegenga, partner bij IBM Business Consulting Services, is het concern in Europa bezig met zo’n tien van dit soort Rfid-implementaties (radio frequency identification) bij bedrijven uit de consumptiegoederenindustrie. Daarnaast werkt het in opdracht circa twintig zakelijke voorstellen uit. Stegenga zegt dat de huidige prijs van rfid-chips nu alleen nog gebruik op duurdere consumptiegoederen toelaat.

  
In de winkel worden producten zonder ze uit de tas te halen op de kassabon gezet en afgerekend.
"Als de prijs zakt naar 5 eurocent is de investering dankzij de besparing door stroomlijning van het logistieke proces in winkelketens wel de moeite waard." Wanneer dit moment aanbreekt is volgens Stegenga moeilijk te schatten. Dure chips houden nu nog grootschalige implementaties tegen. Het dreigt een kip-en-ei-discussie te worden.
Een ander punt dat grootschalig gebruik in winkelketens dwars zit, is het ontbreken van een universele notatie voor unieke productnummers. De gestandaardiseerde barcodes voldoen niet omdat ze alleen het soort artikel aangeven. Om individuele producten te kunnen volgen is een nieuw nummer nodig, waar ieder land op dit moment zijn eigen standaard voor ontwikkelt. Voor het internationale overleg via het GCI-overlegorgaan voor de consumptiegoederenindustrie staat dit punt volgens Stegenga op een conferentie begin mei in Berlijn hoog op de agenda.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    ManageEngine

    Uniform IT-beheer voor complexe hybride klantomgevingen Centric (ManageEngine en Centric)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Grootschalige vervanging van werkplekken gemeente Halderberge (Aces Direct en gemeente Halderberge)
    Pijl naar rechts icoon

    AIRBUS Protect

    Beveiliging van Europese instellingen (Airbus Protect)
    Pijl naar rechts icoon

    Alistar

    Benegas kiest voor toekomstbestendige bedrijfsvoering met Business Central en FuelVision365 (Alistar en Benegas)
    Pijl naar rechts icoon

    Amis Conclusion

    Dataplatform ProRail zorgt voor veilig en betrouwbaar spoorverkeer (Amis Conclusion en ProRail)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    Werkplek & Beheer

    Easy Office Online stroomlijnt werkprocessen bij FGN

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs