Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

T-Rex ‘verslindt’ concurrentie

15 mei 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
José Delameilleure
José Delameilleure

Snellere processoren, een nieuw prijsschema voor de servers, nieuwe mainframes, een snelheidsrecord en voortgang aan een petaflop supercomputer: IBM is niet van zins zijn toppositie op de servermarkt uit handen te geven.

Het blijft IBM menens met het mainframe. Nadat eerder dit jaar het instapmodel z800 (codenaam Raptor) gelanceerd werd, komt in juni een nieuw topmodel uit, de z990 (codenaam T-Rex). De codenamen zijn een knipoog naar diegenen die beweren dat de mainframes aan het uitsterven zijn. Grootste vernieuwing in de z990 is het aantal processoren, en de mogelijkheid om het z/OS besturingssysteem te partitioneren. Bij de lancering kan de z990 al 32 processoren laten draaien, en eind dit jaar 48. Volgend jaar is een versie met 64 processoren beschikbaar. De bestaande mainframes komen niet verder dan 16 processoren. Bij de lancering zal het z/OS in vijftien partities verdeeld kunnen worden. Ook dit aantal zal groter worden naarmate nieuwe modellen uitkomen. De x990 zal ook Linux ondersteunen. Volgens analisten is deze zelfs tot 55 procent sneller dan de z900.
Vorige week al versterkte IBM zijn boodschap inzake ‘on demand’ computing door nieuwe prijzen aan te kondigen voor zijn topmodellen onder de Unix-servers. Die zijn voortaan uitgerust met de Power4-chip, die een kloksnelheid van 1,7 GHz haalt. Eind deze maand komt de p690-server uit met 32 processoren en 1,5 of 1,7 GHz, tegelijk met een p655 met acht processoren.
Nieuw is ook dat klanten tegenwoordig vier processoren op ‘standby’-basis kunnen bestellen en slechts betalen wanneer ze die gebruiken, ook al is dat maar enkele dagen per maand. Een nieuwe p690 haalde alvast een TPC-C record. Daarmee werd een HP Superdome onder Windows Server 2003 na veertien dagen onttroond.
Ook werd meer bekend over het Blue Gene supercomputerproject. IBM. bouwt nieuwe chips die via 65.000 knooppunten met elkaar gekoppeld moeten worden en onder Linux in staat moeten zijn een quadriljoen (1 met 24 nullen achter) transacties per seconde te halen. Dertien keer meer dan ’s werelds huidige snelste computer, de Earth Simulator van NEC. Het Blue Gene project slokte al 100 miljoen dollar op, maar de gestelde deadline (2004) zal niet gehaald worden.< BR>

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs