Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Staatsloterij gokt niet

19 juni 2003 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Teus Molenaar
Teus Molenaar

De Nederlandse Staatsloterij staat, na een uitvoerige pakketselectie, op het punt crm-software aan te schaffen. Van Peoplesoft. Maar nu even niet, zegt L. Spoon namens van de overheidsinstelling. "Eerst moet duidelijk zijn hoe dat met Oracle afloopt."

"We hebben heel veel klanten, maar nog maar weinig klantrelaties", verklaart Spoon zijn zoektocht naar klantbeheerprogrammatuur. Na ampele afweging is hij uitgekomen op een van de dertig crm-modules van Peoplesoft, wat zijn aanwezigheid op de Peoplesoft Leadership Summit in Nijkerk verklaart. "We hebben dus bewust niet gekozen voor Oracle. Daarom wil ik nu eerst afwachten hoe het vijandige bod van Ellison afloopt. Voorlopig zetten we geen handtekeningen. Ik vind dit een zorgelijke ontwikkeling."
De onzekerheid is tekenend. Ook andere bezoekers volgen met spanning de ontwikkelingen. Zoals P.W.L. Mans van Medtronic, een Amerikaans bedrijf dat medische hulpmiddelen, zoals een pacemaker, produceert. Mans benut de modulen voor personeelsbeheer van Peoplesoft en programmatuur van J.D. Edwards voor de financiën en ketenbeheer. Een dubbele reden dus om een oogje in het zeil te houden. "Wij hebben nog wel veel vragen. Hoe gaat het bijvoorbeeld met de productlijnen; blijven ze naast elkaar bestaan of worden ze geïntegreerd? Daar willen we toch wel zo snel mogelijk antwoord op hebben." Even later legt Mans zijn zorgen voor aan Guy Dubois, executive vice president van Peoplesoft International, die in plaats van ceo Craig Conway naar Nijkerk is afgereisd. Dubois weet hem gerust te stellen: ze hechten heel veel waarde aan J.D. Edwards.

Niet serieus

D. Posch van Intercontinental Hotels staat model voor de min of meer gelaten reactie. "Ik ga ervan uit dat Peoplesoft Peoplesoft blijft en dat de dienstverlening op peil blijft." H.J. Hondebrink en H.J. Meijer van het ROC Twente Plus zijn een tikje minder stellig en zeggen te hopen dat de dienstverlening goed blijft.
Eensgezind is iedereen wel in zijn afkeer van Oracle. Allen zeggen te hopen dat het bij vuurtje stoken blijft. "Eigenlijk weet ik niet eens of Oracle wel zo serieus is. Dat bod is natuurlijk veel te laag. Aan de andere kant: het is natuurlijk wel een signaal dat er iets gaande is. En dat snap ik ook wel, want een gefuseerd Peoplesoft/J.D. Edwards dat een nauwe samenwerking aangaat met IBM zet Oracle wel erg klem", reageren de Summit-bezoekers.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Afzwakking en uitstel delen EU AI Act

    Carrière

    Europese directieraden omgegooid voor ai-tijdperk

    Security & Awareness

    Waarom wachtwoorden hun houdbaarheidsdatum voorbij zijn

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Governance & Privacy

    Ai, gedrag en soe­ve­rei­ni­teit centraal op Cybersec Netherlands 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs