Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

HP slaat terug in Alpha-strijd

29 juli 2003 - 07:35ActueelCloud & Infrastructuur

Het voornemen van Sun om jacht te maken op de gebruikers van HP’s Alpha-servers is volgens HP gebaseerd op verkeerde argumenten.

In het jongste nummer van CRN wordt melding gemaakt van het ‘HP-away’-marketingoffensief waarmee Sun hoopt de gebruikers van HP’s Alphaservers naar haar eigen kamp over te halen. Volgens het Amerikaanse dagblad Mercury News, dat zich baseert op uitspraken van Larry Singer, vice president global market strategy van Sun, is HP momenteel extra kwetsbaar omdat het bedrijf bekend heeft gemaakt dat het de Alpha-processors zal uitfaseren na 2004. Ondersteuning van de Alpha-servers en de Tru64 Unix- en VMS-software zou volgens Singer na 2006 ophouden.
‘Onzin,’ is de korte reactie van HP op de berichtgeving. In een geschreven reactie laat de leverancier weten dat al in 2001, na de overname van Compaq, besloten is om op termijn alle enterprise serversystemen te gaan baseren op de nieuwe 64-bit Intel Itanium-processor. Na de overname werd bovendien besloten om Tru64 Unix en HP’s eigen HP-UX besturingssystemen samen te voegen tot één enterprise Unix.
Volgens HP krijgen gebruikers van de producten die op de Alpha-processors gebaseerd zijn ‘ruim de tijd om keuzes te bepalen wat betreft migratie naar de nieuwe systemen’ en zal ‘HP helpen bij het uitstippelen van de systeemroadmap voor de toekomst’.
Met name de opmerking van Singer over de ondersteuning van de Alpha-producten is bij HP in het verkeerde keelgat geschoten. ‘Singer heeft de klok horen luiden maar weet niet waar de klepel hangt of probeert de info naar zijn eigen hand te zetten,’ aldus een woordvoerder van HP die het CRN terecht kwalijk neemt dat het journalistieke ‘wederhoor’ in deze genegeerd werd. ‘HP blijft de Alpha-serversystemen leveren, en Tru64 Unix op Alpha blijven ontwikkelen, tot minimaal 2006 en deze ondersteunen tot minimaal 2011.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Air France-KLM gaat gen-ai inzetten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ASML keldert ondanks goed kwartaal, NXP wacht met hoop én onzekerheid 

    Datacenter
    ActueelData & AI

    Ai-goudkoorts stuwt wereldwijde it-uitgaven

    stijging
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Jaarcijfers: Schuberg Philis verdubbelt nettowinst

    ActueelWerkplek & Beheer

    BBTG neemt OGD ict-diensten over

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ai en digitale soevereiniteit geven harde schijf een tweede adem

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs