Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Week 35 – 2003

28 augustus 2003 - 22:004 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Redactie
Redactie

Fred van der Molen beschouwt en becommentarieert het ict nieuws van de afgelopen week. Met deze keer: Wie schermt zijn chatdienst af? Scheepbouwer verkoopt knollen voor citroenen… Softwarepatenten veroorzaken?

Wie schermt zijn chatdienst af?
… Microsoft, naar voorbeeld van AOL. De softwareproducent uit Redmond voert op 15 oktober een opwaardering door van zijn directe berichtensoftware MSN Messenger, die wordt meegeleverd met Windows. De opwaardering is gebaseerd op een vernieuwd protocol dat bestaande gebruikers uitsluit. Dit omvat dus ook gebruikers van andere chatclients, zoals Trillian en Gaim, die aansluiten op het MSN Messenger-netwerk. Microsoft wil praten met leveranciers van die software over interoperabiliteit, maar een aansluiting op zijn chatnetwerk moet wel geformaliseerd zijn. De voorwaarden zijn nog onbekend.
Het is Microsofts goed recht om zijn eigen chatdienst op zijn eigen netwerk met zijn eigen servers aan bepaalde voorwaarden te laten voldoen. Het is echter wel frappant dat het nu doet wat AOL eerder deed tegen Microsoft in de instant messaging-oorlog van 1999. De Windows-leverancier protesteerde toen hevig en argumenteerde, met het recht aan zijn zijde, dat instant messaging net als mail open zou moeten zijn, dus op basis van open protocollen. AOL beweerde daar ook voor te zijn en buitenstaanders alleen uit te sluiten vanwege de beveiliging. De aanstaande opwaardering naar MSN Messenger 5.0 met MSN Protocol versie 8 is overigens ook omwille van niet nader genoemde beveiligingsredenen.
 
Scheepbouwer verkoopt knollen voor citroenen…
… blijkt uit de woorden van de KPN-bestuursvoorzitter tijdens de presentatie van de kwartaalcijfers vorige week. "Wij gaan niet meedoen aan de prijzenslag waar onze adsl-concurrenten mee begonnen zijn." De grote geografische spreiding en de kwaliteit van het eigen adsl-product zouden de komende tijd een hoge prijs rechtvaardigen. Een week later verlaagt KPN-dochter Het Net zijn dsl-product tijdelijk van 24,95 euro naar 17,95 per maand. De stap is bedoeld om de stuntprijzen van Tiscali en Versatel te volgen. De laatste biedt zijn instapproduct via internetdochter Zonnet blijvend aan voor 14,95 euro per maand.
"Dit aanbod tegen een belachelijk lage prijs valt misschien niet op bij een bedrijf dat tot nu toe niet erg winstgevend geopereerd heeft", grapte Scheepbouwer nog bij dezelfde gelegenheid. "Wij gaan niet meedoen aan deze tarieven met een belachelijk niveau; uiteindelijk renderen die niet", voegde hij er vervolgens aan toe. Adsl is één van de belangrijkste activiteiten die de inkomsten uit het vaste net van KPN op peil houden. Versatel-cfo Mark Lazaar meldde vorige maand al dat hij de prijs van zijn dsl-product ging verlagen. Hij noemde toen een kleine tien euro als bodemprijs. Versatel heeft de afgelopen maanden dsl-apparatuur in KPN-wijkcentrales bijgeplaatst. Het kan nu 50 procent van de telefoonaansluitingen met eigen apparatuur en diensten bedienen.
 
Softwarepatenten veroorzaken?
… spam. Aanstaande maandag stemt het Europees Parlement over de nieuwe patentrichtlijn. Die is het afgelopen jaar opgesteld door ambtenaren van de Europese Commissie – sommigen zeggen ‘ingefluisterd’ – onder leiding van Eurocommissaris voor de Interne Markt Frits Bolkestein. Voor het zover is raken de mailbussen van de meeste Europarlementariërs overvol met brieven van voornamelijk ontwikkelaars van open source software. Begin deze week riepen tegenstanders op tot een laatste poging om de volksvertegenwoordigers via mail te wijzen op de nadelige gevolgen van de richtlijn. Zal het iets uitrichten? Nee. Europarlementariër Elly Plooij-van Gorsel zei het afgelopen mei al tegen een zaal vol tegenstanders: "Die wet, die komt er."
Net als Plooij-van Gorsel stellen de andere voorstanders keer op keer dat de nieuwe wet zinloze octrooien tegenhoudt. Een algoritme kan alleen gepatenteerd worden als het een software-uitvinding is die een technisch innovatieve bijdrage levert. Amazon kan dus geen patent meer krijgen op zoiets als alle geautomatiseerde methoden voor het aan anderen bezorgen van cadeautjes. Het heeft dat octrooi overigens al afgelopen mei gekregen van het Europees Patentbureau.< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Ndr-specialist ExtraHop komt naar Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs