Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EZ wil midden- en kleinbedrijf online

14 september 2003 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Het ministerie van Economische Zaken wil dat het Nederlandse midden- en kleinbedrijf in vier jaar tijd aansluiting vindt bij de Europese kopgroep op het gebied van internetgebruik en elektronisch zakendoen.

Om dit doel te halen startte in 2000 het stimuleringsprogramma Nederland gaat digitaal. Als onderdeel van dat programma is nu het werkboek ‘www voor het mkb’ verschenen. Daarin geeft de overheid aan hoe een ondernemer zelf aan de slag kan met internet, zonder onnodige kosten te maken.
 
Uit de laatste Nipo-peilingen blijkt dat ondanks de internetpenetratie in het Nederlandse bedrijfsleven (83 procent), het gebruik van internet voor zakelijke doeleinden nog achterblijft. Van alle bedrijven in Nederland heeft slechts 45 procent een website en 20 procent heeft behoefte aan meer informatie over elektronisch zakendoen en internet.
 
Het werkboek is te gebruiken ophttp://www.voorhetmkb.nl.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    2 reacties op “EZ wil midden- en kleinbedrijf online”

    1. Henk de jager schreef:
      15 september 2003 om 14:43

      On-line zaken doen is kennelijk nog een drempel voor vele MKB ondernemingen. Men besteed er dan ook weinig of geen aandacht aan zowel het bedrijf zelf en de media hebben hier een voortrekkersrol in. En de overheid zou dit beter en agrssiever kunnen stimuleren door meer initiatieven te nemen. Zo betaat er op ICT gebied een on-line systeem voor ict-ers die kwalitatief gemeten en geselecteerd worden en door eingebruikers on-line kunnen worden ingehuurd. Dit resulteert in een snelle, doeltreffende en prijsbewuste internet site die meer aandacht verdient dan alle grote ict detacheerders bij elkaar. Ik denk dus dat er meer inmiddels is ontworpen en ontwikkelt op het gebied van on-line zaken doen dan men denkt. Alleen onbekend maakt onbemind.

      Login om te reageren
    2. Freek Ebeling schreef:
      17 september 2003 om 10:20

      Een eigen website en daarmee ook nog zakendoen is best ingewikkeld. Terecht dat een ondernemer de ontwikkeling en het onderhoud liever uitbesteedt aan derden. We vergeten nog een tussenstap: elektronische marktplaatsen. Een elektronische marktplaats is een centrale website op het internet waar kopers en verkopers elkaar kunnen vinden en zaken kunnen doen. De ondernemer kan zijn bedrijf laten profileren door een marktplaats zonder veel te investeren. Dit is overigens ook een onderwerp in het stimuleringsprogramma ‘Nederland gaat Digitaal’.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs