Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Operating Systems

Hewlett-Packard lonkt naar Sun-klanten

05 oktober 2003 - 22:00ActueelOperating Systems
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Hewlett-Packard aast op klanten van serverconcurrent Sun Microsystems. Het biedt gebruikers van Suns Unix-variant Solaris fikse kortingen op diensten en hardware indien zij overstappen.

De overstap dient dan wel te gebeuren naar HP-servers met het open source Linux als besturingssysteem. Het bedrijf noemt deze actie de ‘Linux Lifeline-promotie’ en biedt naar schatting 25.000 dollar aan korting op diensten, waaronder ook systeeminschatting, applicatie-overzetting (porten) en datamigratie.
 
"We mikken op mensen die vastzitten op bedrijfseigen Solaris-systemen en bieden ze een kans om over te stappen op een open systeem", zegt HP vice-president marketing Marc Jourlait. "We doen dit nu omdat we weten dat er veel zorgen en twijfels zijn hierover bij veel cio’s en it-directeuren."
 
Ironisch is dat enkele Unix-serverproducenten, naar verluidt met name Sun, onlangs gebruikers van HP’s aloude OpenVMS-besturingssysteem hebben benaderd met acties om die klanten tot overstappen te verleiden. Commentaar van HP-medewerkers was dat dergelijke acties weinig nut hebben, aangezien het gaat om bedrijfskritische systemen en toepassingen. Dergelijke klanten stappen niet over vanwege wat kortingen of marketingargumenten, zo luidt de redenering.
 
Verder heeft Sun eerder dit jaar zijn HP Away-programma gelanceerd, waarbij het aast op HP-klanten die Unix-variant Tru64 gebruiken. HP laat dat besturingssysteem, via Compaq afkomstig van Digital (DEC), vallen ten gunste van de eigen Unix-variant HP-UX. Eerst zet het bedrijf wel enkele belangrijke eigenschappen van Tru64 over naar HP-UX.

Meer over

Unix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Operating Systems

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    Operating Systems

    Eén iot-toestel op vijf bevat minstens één kwetsbaarheid

    Linux
    Operating Systems

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Phishing fastfood vis
    Operating Systems

    Kort: Digitalisering overheid gaat traag, phishing by McDonald’s (en meer)

    Operating Systems

    Koepelorganisatie Linux in Nederland opgericht

    Operating Systems

    Een ai-wachter in je besturingssysteem: slim, maar ook betrouwbaar?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs