Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft onthult Longhorn-onderdelen

30 oktober 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Microsoft gaf op de Professional Developers Conference 2003 in Los Angeles een kijkje in de keuken van zijn nieuwe platform Longhorn. Tijdens de presentatie onthulde chief architect Bill Gates het grafische subsystem Avalon, het dataopslagsysteem Win FS en de communicatie-technologie Indigo.

In Longhorn zit de opvolger van Win32, Win FX, dat is gebouwd op het .Net-raamwerk en moet zorgen voor continue compatibiliteit. Jim Allchin, group vice president, zegt af te willen van het ‘rebooten’. "Een programma moet na het installeren van componenten in staat zijn om veranderingen door te voeren zonder dat het nodig is om de computer opnieuw te starten." De toekomstige Windows-versie is ook voorzien van een ‘flight data recorder’, waarmee alle acties en data bewaard worden, zodat problemen makkelijker te traceren zijn.
Avalon is het nieuwe grafische subsysteem in Longhorn. Het gebruikt één model (unified model) om Windows-applicaties, webapplicaties en multimedia weer te geven.
Win FS is de nieuwe generatie dataopslag. Microsoft claimt verbeterde manieren te hebben gevonden om gegevens te vinden, met elkaar in verband te brengen en naar aanleiding daarvan te ondernemen. Het slaat zowel gestructureerde als ongestructureerde data op. Ontwikkelaars kunnen gebruikmaken van vooraf gedefinieerde datastructuren in hun applicaties en kunnen deze uitbreiden om aan hun eisen te voldoen. Daarnaast is het mogelijk om zelf nieuwe structuren te ontwikkelen.
Indigo is volgens Microsoft een nieuwe manier om aaneengeschakelde systemen te bouwen. Deze worden opgebouw vanuit de webdienst-architectuur.
Tot slot onthulde Jim Allchin op de PDC 2003 het gebruik van de nieuwe ‘markup’ taal met de codenaam Xaml (Transaction Authority Markup Language) in Longhorn. Xaml is een initiatief van IBM, Sun, HP en Oracle. Het moet een onafhankelijke standaard worden die de coördinatie en het uitvoeren van online transacties waar meerdere partijen bij betrokken zijn in de uitdijende wereld van op XML-gebaseerde webdiensten mogelijk maakt.
Microsoft verwacht Longhorn in 2005 op de markt te kunnen brengen. Analisten zijn sceptischer en waarschuwen dat het wellicht al 2006 is voordat de opvolger van Windows XP het commerciële daglicht ziet.< BR>

Meer over

StorageWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Hack beïnvloedt omzet binnen 24 uur, Oranje-kijkers massaal online (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Simac wil met Nederlands cloud- en ai-platform weg omhoog inslaan

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Overheid

    Gov.nl is in twee à drie jaar terug te verdienen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse drone-industrie krijgt forse impuls

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs