Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM ontkent overstap Linux-desktop

22 januari 2004 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

IBM ontkent dat zijn medewerkers tussen nu en 2005 overstappen op een Linux-desktop. Vorige week lekte een intern memorandum uit van cio Bob Greenberg, waarin hij topman Sam Palmisano citeert die heel het bedrijf ‘uitdaagt over te stappen’.

  
Sam Palmisano daagt heel IBM uit om over te stappen op de Linux desktop.
Big Blue heeft op dit moment geen plannen om de komende twee jaar de overstap te maken naar een Linux-desktop, verklaren alle woordvoerders een dag na het uitlekken. De woordvoerster voor Nederland, Etta Pouw, vertaalt bijna letterlijk de eerder door haar Amerikaanse collega’s gedane uitspraak dat het niet om een instructie gaat. "Het is binnen IBM gebruikelijk om de interne it-teams uit te dagen om nieuwe platformen en technologie grondig te testen."
Het memo van Greenberg aan zijn belangrijkste managers dateert van November en lekte twee weken terug uit naar ict-nieuwswebsite The Inquirer. "Onze ceo heeft de it-organisatie, en eigenlijk heel IBM, uitgedaagd om vóór eind 2005 over te stappen naar een Linux-desktop", schrijft Greenberg. Het betekent volgens hem dat alle kantoor- en internettoepassingen moeten worden omgewisseld met software gebaseerd op ‘open standaarden’. Volgens Greenberg wordt in de nabije omgeving van Palmisano gewerkt aan een ‘Open Desktop’-programma. "Jullie medewerkers moeten hieraan meedoen. Ze moeten eisen vaststellen, problemen isoleren en jullie organisatie over de uitkomst informeren."

Context

"Dit is uit de context gehaald", citeert persbureau AP op 9 januari woordvoerster Trink Guarino. "Zoals bekend is IBM een groot voorstander van open standaarden en open platformen. En daar zijn we trots op." Deze zinnen herhaalt Pouw enkele dagen later.
Een dergelijke stap van IBM zou de acceptatie van Linux-op-de-desktop aanzienlijk versnellen. De belangstelling voor de open source desktop neemt wel toe. Het aantal grote instanties dat op de ‘open desktop’ overstapt, is echter zeer beperkt.
Plannen om met een Linux-desktop te experimenteren, leidt minimaal tot actiebij de verkopers van Microsoft, nu de dominante leverancier van desktopsoftware. Het Israëlische dagblad Haaretz beschreef onlangs hoe Microsoft toegaf aan de eisen van het Israëlische ministerie van Financiën. Dat wilde wel losse onderdelen maar niet de hele de suite van kantoortoepassingen aanschaffen. Het ministerie dreigde over te stappen naar open source software, waarna Microsoft inbond. Later verklaarde het softwarebedrijf dat de kantoorautomatisering-toepassingen altijd al in delen waren aan te schaffen, zij het niet in alle. "Er is niets nieuws aan dat voorstel."
Microsoft wilde volgens de krant de hele suite leasen aan de regering, met als optie dat het gehele pakket aangeschaft kon worden voor 35 procent van de normale prijs bij het verstrijken van het leasecontract. Het ministerie vond dat te duur.< BR>

Meer over

LinuxOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    IBM belooft forse besparing per PC

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs