Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft start beroepsprocedure

17 juni 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft heeft de paperassen ingediend voor zijn beroep tegen de antitrust-veroordeling door de Europese Commissie. De Windows-producent legt zich, zoals eerder reeds aangegeven, niet neer bij de opgelegde aanpassingen voor zijn gedrag en producten.

Braziliaanse ‘vrijspraak’
De overheid van Brazilië acht Microsoft niet schuldig aan antitrust-gedrag. Dit liet de regering van dat Zuid-Amerikaanse land vorige week weten. Daarmee sluit het een onderzoek van zes jaar af naar de bedrijfspraktijken van de Amerikaanse softwareproducent. Dit onderzoek kwam voort uit een aanklacht uit 1998 van de Braziliaanse applicatieleverancier Paiva Piovesan. Dat bedrijf maakt een boekhoudpakket en claimt dat Microsoft op oneerlijke wijze concurreert.
Overigens omarmt de regering van Brazilië sinds eind vorig jaar in toenemende mate Linux. Zo migreert het 300.000 overheidscomputers van Windows naar dat open source besturingssysteem. President Luiz da Silva heeft een actief open source-beleid voor de publieke sector in zijn land. Microsoft-directeur Brazilië Emilio Umeoka ontkent dat dit zijn bedrijf omzet kost. Hij stelt dat het land zichzelf hiermee een achterstand van zo’n tien jaar aandoet. “Dit is niet de manier om een ontwikkelbasis op te zetten die tot export kan leiden; er zijn immers geen inkomsten uit iets dat gratis is”, meent de topman.
“Het besluit van de EC ondermijnt de innovatie van succesvolle bedrijven en legt forse nieuwe verplichtingen op. Wij menen dat in deze zaak de belangen van consumenten en andere Europese bedrijven voorop zouden moeten staan”, zegt jurist Horacio Gutierrez van Microsoft. Het bedrijf baseert zijn beroep vooral op de notie dat overheden zich niet moeten bemoeien met dagelijkse bedrijfsvoering en productontwikkeling.
Het concern verzoekt in zijn beroep de rechter ook de strafmaatregelen van de EC op te schorten tot het hoger beroep voor de rechtbank komt. Volgens het oorspronkelijke oordeel had Microsoft tot eind deze maand om een Windows-variant zonder meegeleverde Media Player aan te bieden. De behandeling door het Hof van Eerste Instantie kan echter wel vier jaar in beslag nemen. Daarna de kan de zaak nog in beroep naar het Europese Hof van Justitie, wat de hoogste gerechtelijke instantie is.
Eurocommissaris Mario Monti verklaart zeker te zijn van de Europese zaak. Hij benadrukt dat de veroordeling unaniem door de EC is aangenomen. Monti voorziet dan ook geen afloop zoals die in de langlopende Amerikaanse antitrustzaak, waar Microsoft er uiteindelijk relatief licht af is gekomen.< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs