Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijven hebben problemen met informatiebeveiliging

24 september 2004 - 14:273 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyEY
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Organisaties slagen er niet in zich goed te beschermen tegen de toegenomen bedreigingen op het gebied van informatiebeveiliging. Topmanagement is zich bewust van bedreigingen op het gebied van informatiebeveiliging, maar handelt daar niet naar. Zo blijkt uit recent wereldwijd onderzoek van Ernst & Young EDP Audit.

Uit de 'Global Information Security Survey 2004' wordt duidelijk dat directieleden en topmanagers zich in toenemende mate bewust zijn van de bedreigingen die door eigen personeel worden veroorzaakt, maar hier niet naar handelen. Meer dan 70 procent van de 1233 organisaties die aan het onderzoek hebben deelgenomen – waaronder topbedrijven in meer dan 51 landen – blijft in gebreke doordat het beveiligingsbewustzijn van medewerkers niet als topprioriteit wordt behandeld. Dat geldt ook voor de Nederlandse respondenten.
 
Door veranderingen in bedrijfsmodellen als gevolg van uitbesteding en andere externe samenwerkingsverbanden, wordt het steeds moeilijker om controle te houden over de beveiliging van de informatie en informatiesystemen. Daarnaast is het voor het senior management lastiger geworden om inzicht te krijgen in de risico's waaraan de organisatie zich blootstelt.
 
Uit het onderzoek blijkt verder dat organisaties zich voornamelijk blijven richten op bedreigingen van buitenaf (zoals virussen) en dat er consistent weinig aandacht is voor interne bedreigingen. Men geeft relatief gemakkelijk geld uit aan technische middelen zoals een firewall en antivirus software, maar is terughoudend wat betreft investeringen in het eigen personeel. Zo geeft 76 procent van de Nederlandse respondenten aan dat het personeel geen periodieke training of voorlichting krijgt op het gebied van informatiebeveiliging. Wereldwijd ligt dat op 53 procent.
 
“Bedrijven zouden meer aandacht moeten hebben voor het creëren van een beveiligingsbewuste cultuur. Het topmanagement moet daarbij zelf het juiste voorbeeld geven, dit is essentieel om de manier waarop de organisatie met informatiebeveiliging omgaat te kunnen veranderen”, aldus Edwin Bennet, Global Director van Ernst & Young's Technology and Security Risk Services.
 
“Informatiebeveiliging zou beschouwd moeten worden als iets waarmee je concurrentievoordeel kunt behalen en het vertrouwen van je aandeelhouders kunt behouden, in plaats van als een noodzakelijke kostenpost. Om dit te kunnen bereiken is het noodzakelijk dat de houding van de directie en het topmanagement verandert. Op dit moment geeft slechts 20 procent van de respondenten aan dat informatiebeveiliging een prioriteit is op ceo-niveau. In Nederland zelfs maar 17 procent. Daarnaast kan en moet meer gebeuren om de kennis en het bewustzijn van medewerkers op het gebied van informatiebeveiliging te verhogen. Zo kan deze doorgaans zwakke schakel worden omgevormd tot een van de sterkste lagen van de verdediging.”
 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Governance & Privacy

    Nexperia Europa zoekt chip-partners buiten China om exportban te omzeilen

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    soevereiniteit
    Data & AI

    Europese soevereiniteitsambities botsen met realiteit

    informatiebeveiliging in de zorg
    Security & Awareness

    Informatiebeveiliging in de zorg: waarom het beter moet

    Governance & Privacy

    It-benchmark-expert Metri Consulting staat weer op eigen benen 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs