Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Laatste lijmpoging EZ in octrooienconflict

14 oktober 2004 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het ministerie van Economische Zaken brengt voor- en tegenstanders van strengere octrooiregels voor software nog één keer bij elkaar. Op die bijeenkomst, 17 november in Den Haag, verwacht minister Brinkhorst een doorbraak.

Brinkhorst maakte het initiatief vorige week bekend, na afloop van het Nationaal Ict-debat in Den Haag. De discussie over het al of niet aanscherpen van de Europese octrooiregels voor software wordt georganiseerd door staatssecretaris Van Gennip van EZ.
Voor de besloten bijeenkomst worden patenthouders, tegenstanders, overheidsvertegenwoordigers en politici uitgenodigd. Maar het standpunt van de minister zal door de bijeenkomst niet veranderen, meldt het ministerie. Brinkhorst stelde dat standpunt onlangs bij, onder druk van de Tweede Kamer. Op 25 november, in de Raad van Concurrentievermogen, zal hij zijn Europese collega’s voorstellen om het softwarepatentenvoorstel van de Europese Commissie te verscherpen.

Te soepel

De Commissie stelde voor om de regels voor het verkrijgen van softwarepatenten te versoepelen en de Europese ministers stemden daar in mei mee in. Het Nederlandse parlement was het daar echter niet mee eens. Een meerderheid in de Kamer vond het voorstel uit Brussel te soepel en dwong Brinkhorst terug te komen op zijn steun. De Tweede Kamer wil dat Nederland de regels voor softwarepatenten verscherpt met dezelfde voorwaarden die zijn bepleit door het Europese Parlement.
Brinkhorst blijkt overigens niet onder de indruk van uitlatingen van Philips-directeur Hans Streng. Volgens het Algemeen Dagblad dreigt de Philips-topman alle activiteiten uit Europa weg te halen als er geen adequate bescherming van software komt. “Philips moet niet gaan dreigen”, reageert Brinkhorst.
Volgens tegenstanders van de ruime regels voor softwareoctrooien snijdt het argument van Streng geen hout. Octrooien worden verleend, onafhankelijk van de geografische locatie van de aanvrager. Universitair onderzoeker Reinier van Bakel stelt dat Philips toegeeft dat het met sommige producten alleen winst weet te maken als het geld verdient met octrooilicenties. “Maar dat geldt ook voor de concurrent. Mindere octrooibescherming in Europa heeft daar geen invloed op”, betoogt hij in een mailinglijst over softwarepatenten. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs