Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Lexmark: thuiswerken verre van efficiënt

23 november 2004 - 15:203 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacyLexmark
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Lexmark's Europese onderzoek naar de thuiswerksituatie wijst uit dat in Nederland minder dan de helft (46,2 procent) van de thuiswerkers tevreden is.

Een kwart van de ondervraagden is genoodzaakt te werken aan de eettafel, 21 procent gebruikt de logeerkamer, terwijl 6 procent ‘flexwerkt’ en werkt waar er op dat moment plaats is. Het onderzoek onder (in Nederland) 1000 thuiswerkers wijst uit dat de moderne manier van werken op ouderwetse en inefficiënte wijze gebeurt. Ondanks goede apparatuur en draadloze technologie:
– werkt bijna de helft (46 procent) in een kamer zonder natuurlijk licht;
– beschikt meer dan de helft (51 procent) niet over een eigen werkplek, waardoor men steeds met alle spullen moet verplaatsen;
– werkt driekwart van de mensen op een te benauwde en rommelige plaats;
– zegt meer dan de helft (54 procent) dat ze te weinig ruimte hebben om effectief te kunnen werken.

Ondanks de realiteit, vinden de meeste mensen dat thuiswerken een gezondere en productievere manier van werken is met de volgende voordelen:
– Vrijheid en flexibiliteit (74 procent);
– Werken in een rustige omgeving zonder afleiding (50 procent);
– Een meer ontspannen en comfortabele werkomgeving (39 procent);
– Verhoogde productiviteit en efficiëntie (26 procent);
– Niemand die over je schouder meekijkt terwijl je werkt (21 procent).

Eenderde van de personen heeft tien of meer kabels of een gemiddelde van twaalf meter aan kabel afkomstig van gemiddeld 14 apparaten, zoals pc’s, printers, faxen, scanners, kopieermachines, PDA’s en alle opladers. De groeiende populariteit van de zogenaamde all-in-one’s (printer, scanner, kopieerapparaat en fax ineen) valt hierdoor te verklaren. Men krijgt zo meer bureau- en kamerruimte.

Het onderzoek wijst uit dat de meeste mensen nog steeds geloven in de ideale thuiswerksituatie. Meer dan tweederde (67 procent) zegt dat comfort het belangrijkste aspect van een thuiskantoor is. Daarnaast is het prettig en noodzakelijk dat alle benodigdheden (PC, printer, telefoon, etc.) binnen handbereik zijn.

Opvallend is dat draadloze vrijheid om overal in huis te werken belangrijker wordt gevonden dan natuurlijk licht (49 procent tegen 39 procent). Een stijlvol kantoor wordt door 23 procent van de ondervraagden belangrijk gevonden.

Door heel Europa is deze tegenstelling tussen perceptie en realiteit te zien. Overal wordt flexibiliteit en vrijheid als belangrijkste voordeel gezien. De Italianen hebben de minst comfortabele omstandigheden met slechts een kwart van hen die natuurlijk licht hebben in hun thuiskantoor (vergeleken met 64 procent van de Britten). België en Luxemburg liggen in Europa voorop wat betreft technologie in thuiskantoren: 18 procent heeft draadloze toegang, vergeleken met de 8 procent van de Britten. Uitgezonderd UK, vonden alle Europeanen draadloze toegang belangrijker dan natuurlijk licht.

‘Mensen dénken dat thuiswerken hen meer vrijheid en flexibiliteit geeft’, zegt Steve Purdy, general manager van Lexmark Nederland. ‘Ons onderzoek wijst echter uit dat mensen in erg slechte omgevingen moeten werken: duistere, kleine en oncomfortabele ruimtes, waarbij ruimte verloren gaat door apparatuur en meters kabel die door de hele kamer liggen.’

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs