Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Verkoop Linux-servers stijgt fors

01 december 2004 - 13:32ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie
Redactie

In het derde kwartaal was de verkoop van Linux-servers goed voor één miljard dollar. Dat blijkt uit een marktstudie van IDC.

Linux-servers hadden in het afgelopen derde kwartaal een aandeel van 9 procent in de wereldwijde servermarkt. De omzet uit de verkoop van deze servers groeide met 42,6 procent. HP bleef de leider van dat marktsegment, met een aandeel van 26,9 procent, gevolgd door IBM (20,5 procent) en Dell (17,4 procent).
De omzet uit Windows servers steeg met 13,3 procent tot 3,9 miljard dollar, wat goed is voor 33,9 procent van de totale servermarkt. De verkoop van Unix-servers ging achteruit met 2,3 procent ten opzichte van het derde kwartaal van vorig jaar, maar was toch nog goed voor 4 miljard omzet. Opvallend is ook het succes van ’blade-servers’: de verkoop daarvan steeg met 22,5 procent tot 287 miljoen.
IBM haalde het afgelopen kwartaal de grootste omzet uit zijn serververkoop: Big Blue bezet met 3,66 miljard dollar zo’n 31,7 procent van de servermarkt. HP was nummer twee met een omzet van 3,1 miljard, gevolgd door Sun met 1,18 miljard omzet– slechts 0,1 procent hoger dan vorig jaar. De omzet van Dell maakte de grootste sprong met een groei van 14,1 procent ten opzichte van vorig jaar, goed voor 1,17 miljard omzet.
Wat de verkochte aantallen betreft was HP nummer één met een marktaandeel van 28,5 procent of 471 duizend van de in totaal 1,65 miljoen verkochte servers. Nummer twee was Dell (347 duizend verkochte servers) en nummer drie IBM (259 duizend). Bij Sun, nummer vier, daalde het aantal verkochte servers met 0,9 procent ten opzichte van het derde kwartaal van 2003, tot 81 duizend verkochte exemplaren.

 

Meer over

BesturingssystemenLinux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Wereldwijde servermarkt groeit nog steeds

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Linux wint snel terrein op servermarkt

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Omzet uit Windows-servers overstijgt die van Unix

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Gartner sceptisch over Linux op de desktop

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Analist: TCO Windows en Linux gelijk

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Online-overlevingsduur Linux-server stijgt

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs