Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

IBM virtualiseert opslag van derden

06 januari 2005 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

IBM heeft vorige maand zijn opslagbeheersoftware SAN Volume Controller verbeterd om meer opslaghardware van concurrent EMC te omvatten. Verschillende opslagapparaten zijn te beheren en samen te voegen in een virtueel opslaggebied.

  
EMC DMX 2000
Daarmee volgt IBM in wezen het voorbeeld van opslagleverancier HDS (Hitachi Data Systems) die al enige tijd concurrerende hardware omvat met zijn beheersoftware. IBM’s vernieuwde software, leunend op de Virtualization Engine Suite for Storage, biedt een gecentraliseerde monitor- en beheeromgeving voor opslagsystemen.
De leverancier stelt dat gebruikers hiermee gebruik kunnen maken van hardware van meerdere leveranciers zónder de traditionele nadelen – complexiteit en kosten – van meerdere beheeromgevingen. Het uiteindelijke doel is opslag in te kunnen zetten als nutsmiddel (utility).
IBM en HDS lijken het vooral gemunt te hebben op hardwareconcurrent EMC. Die opslagleverancier is nog altijd groot en boekt ook groei. Onderzoeksbureau IDC meet in het vierde kwartaal 23,5 procent groei voor EMC’s omzet uit san-systemen (storage area network). IBM heeft volgens IDC ‘slechts’ 16,4 procent san-groei geboekt vergeleken met dezelfde periode in 2003.

Belofte

EMC houdt zich echter ook in toenemende mate met software voor opslagbeheer – en virtualisatie – bezig. IBM haalt uit dat EMC zijn virtualisatieprogrammatuur nog lang niet op orde heeft en dat het voorlopig dus slechts een belofte is. De opslagvirtualisatie van IBM kan nu al de eigen hardware beheren alsook de Symmetrix DMX- en Clariion-machines van EMC en de Thunder- en Lightning-opslagapparaten van Hitachi. De vorige versie van IBM’s software ondersteunde de voorgaande Symmetrix-topmodellen al.
EMC werkt nog aan nieuwe virtualisatiesoftware, Storage Router geheten, die komend jaar moet verschijnen. Dit product beheert poorten naar opslaghardware in netwerkomgevingen en doet dat volgens de leverancier sneller en efficiënter dan huidige opslagswitches van leveranciers als McData, Brocade en nieuwkomer Cisco. EMC gaat echter niet de regelrechte concurrentie aan; de Storage Router werkt ook samen met de concurrerende opslag-switches.

Software kopen

Analist Shebly Seyrafi van investeringsbank Merrill Lynch is positief over de software-vooruitzichten voor EMC. Hij ziet dat de afzet van opslagbeheersoftware Legato weer wat toeneemt, nadat die in het derde kwartaal vorig jaar stagneerde. Daarnaast verwacht hij dat de verkoop van computervirtualisatiesoftware VMware blijft groeien. EMC heeft die twee productreeksen in huis gehaald door de leveranciers te kopen. Het bedrijf wil zich transformeren om komend jaar eenderde van zijn omzet uit software te halen en heeft daarvoor ook opslagsoftwarebedrijf Documentum overgenomen.
Inmiddels heeft de leverancier van opslagsystemen een nieuwe aankoop gedaan. EMC koopt voor 260 miljoen dollar in contanten het privébedrijf Smarts. Het overnamebedrag is ruim vier keer de omzet van de softwareproducent. Smarts is gespecialiseerd in automatisering van computerhandelingen en gebeurtenissen (events) en realtime-beheer van netwerksystemen.
Seyrafi merkt dan ook op dat EMC zich van opslaghardware naar niet alleen opslagbeheersoftware begeeft, maar naar algemenere beheersoftware. De Merrill-Lynch-analist ziet EMC hiermee de concurrentie aangaan met IBM’s Tivoli, HP’s Openview, CA’s Unicenter en de beheerproducten van Network Associates. EMC’s eerdere aankoop van VMware leek een vreemde stap, maar blijkt nu in een groter plaatje te passen. Smarts zou dan ook de eerste in een reeks overnames in deze opbloeiende markt zijn, verwacht Seyrafi.< BR>

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs